شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:04 منتشر شده در مورخ: 1398/11/06 شناسه خبر: 1567078
در گفتگو با دانا مطرح شد؛

از دیپلماسی خنده تا دیپلماسی التماسی/ هانی زاده: وزیر امور خارجه به ترامپ قاتل چراغ سبز نشان داد

از دیپلماسی خنده تا دیپلماسی التماسی/ هانی زاده: وزیر امور خارجه به ترامپ قاتل چراغ سبز نشان داد
حسن هانی زاده به اظهارات ظریف در خصوص مذاکره با آمریکا اشاره کرد و گفت: در این شرایط طرح این گونه صحبت ها و چراغ سبز نشان دادن به آمریکای جنایتکار از موضع ضعف است و تلقی دشمنان انقلاب اسلامی این است که این گونه اظهار نظرها به تضعیف جمهوری اسلامی منجر می شود و نشان می دهد ایران در مقابل فشارهای آمریکا تسلیم شده است.

«حسن هانی زاده» کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به مصاحبه وزیر امور خارجه کشورمان با نشریه آلمانی اشپیگل و اعلام آقای ظریف مبنی بر «مذاکره با آمریکا غیر محتمل نیست» اظهار داشت: اظهارات وزیر خارجه کشورمان در مصاحبه با اشپیگل یک نوع چراغ سبزی برای گفت و گو با آمریکا تلقی می شود.

وی تصریح کرد: در این شرایط و با توجه به اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور سردار سلیمانی و مجاهد عراقی ابومهدی المهندس به نظر می رسد هر گونه چراغ سبز برای گفت و گو با آمریکا و شخص ترامپ که دست او به خون سرداران بزرگ جهان اسلام آلوده است، غیر منطقی به نظر می رسد.

این کارشناس با تاکید بر این که «هر گونه مذاکره با ترامپ در این شرایط به نفع مردم ایران نخواهد بود» افزود: در این شرایط طرح این گونه صحبت ها و چراغ سبز نشان دادن به آمریکای جنایتکار از موضع ضعف است و تلقی دشمنان انقلاب اسلامی این است که این گونه اظهار نظرها به تضعیف جمهوری اسلامی منجر می شود و نشان می دهد ایران در مقابل فشارهای آمریکا تسلیم شده است.

هانی زاده ابراز کرد: شرایط منطقه و ایران به گونه ای است که باید تمام توجه ملت ایران و همچنین ملت های منطقه به سمت اخراج نیروهای آمریکایی از عراق و منطقه باشد. اتفاقی که در عراق افتاد و حضور میلیونی مردم عراق در رابطه با اخراج نیروهای آمریکایی بهترین فرصت برای مقامات جمهوری اسلامی است که به آمریکا فشار وارد کنند تا نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی از منطقه اخراج شوند.

وی خاطر نشان کرد: هرگونه طرح مسائل انحرافی و مسائل گفت و گو با آمریکا نمی تواند به اهداف جمهوری اسلامی ایران برای اخراج نیروهای آمریکایی کمک کند.

هانی زاده با بیان این که «هر گونه مذاکره با آمریکا می تواند از موضع ضعف تلقی شود» گفت: ترامپ احساسش بر این است که بهترین فرصت است که شرایط خودش را به ایران تحمیل کند و در چنین شرایطی ایران باید از موضع قدرت نه با آمریکا بلکه با جامعه جهانی مذاکره کند؛ هر گونه مذاکره با آمریکا به نفع ایران نخواهد بود و اظهارات ترامپ برای مذاکره با ایران، فریبی بیش نیست.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1567078
ارسال نظر
نظرات