شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:09 منتشر شده در مورخ: 1398/11/05 شناسه خبر: 1566704
با توجه به فرهنگ عمومی مردم و طول معابر شهر؛

زاهدان به 300 دستگاه اتوبوس نیاز دارد/ تفاضل با وضع موجود؛ 230 دستگاه!

زاهدان به 300 دستگاه اتوبوس نیاز دارد/ تفاضل با وضع موجود؛ 230 دستگاه!
رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان گفت: با توجه به فرهنگ عمومی مردم و طول معابر شهر، زاهدان 300 دستگاه اتوبوس نیاز دارد که در حال حاضر تنها حدود 70 دستگاه در سطح شهر خدمات رسانی می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالجلیل شهنوازی در گفت وگو با عصرهامون، در پاسخ به این سوال که سهمیه ‎بندی بنزین چقدر باعث استقبال مردم زاهدان برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی شده، گفت: از زمان سهمیه بندی بنزین تعداد مسافر ناوگان حمل و نقل عمومی در 124.5 درصد افزایش داشته است.

وی در خصوص درصد سهم ناوگان اتوبوسرانی زاهدان از جابجایی شهروندان، اظهار کرد: از مجموع کل سفرهای درون شهری که 960 هزار سفر روزانه است، 16.2 درصد آن توسط ناوگان اتوبوسرانی شهرداری انجام می شود. البته سهم این ناوگان از سفرهای درون شهری شهروندان بر اساس میانگین کشوری 40 درصد یا 384 هزار سفر است که برای تحقق آن نیازمند 173 دستگاه اتوبوس هستیم.

شهنوازی با بیان اینکه سومین دوره شورای اسلامی شهر زاهدان در سال 84-98 بیشترین تعداد دستگاه اتوبوس عمومی در سطح شهر را خدمات دهی داشتند، تصریح کرد: از سال 90، یعنی دوره  چهارم و پنجم شورا به دلیل تحریم ها هیچ اتوبوسی به ناوگان اتوبوسرانی اضافه نشده است.

وی افزود: همچنین در سال های اخیر تعداد قابل ملاحظه ای اتوبوس از بخش خصوصی نیز به دلیل اتمام تعهداتشان از ناوگان اتوبوسرانی شهرداری خارج شده اند و هم اینک این آمار به 70 دستگاه رسیده است.

رئیس شورای شهر زاهدان در خصوص تعداد اتوبوس خریداری و یا بازسازی شده در 2 دوره اخیر شورا اظهار کرد: در این مدت 18 دستگاه اتوبوس جدید با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد و 104 میلیون و 300 هزار تومان، 6 دستگاه اتوبوس بازسازی شده از اتوبوس رانی مشهد مقدس با اعتباری بالغ بر 204 میلون تومان، 6 دستگاه مینی بوس با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 44 میلیون تومان خریداری شده و تعداد 20 دستگاه اتوبوس از ناوگان فرسوده شهر زاهدان نیز بازسازی شده است.

وی در خصوص حداقل نیاز شهروندان در راستای بهره مندی از اتوبوس های درون شهری گفت: براساس استاندارد های مربوطه به ازای هر هزار نفر یک دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شده که در حال حاضر با توجه به فرهنگ عمومی مردم شهر و همچنین طول معابر شهری حداقل 300 دستگاه اتوبوس نیاز است.

شهنوازی در پایان با بیان اینکه در حال حاضر چاره کار برای جبران کمبودها  جایگزین کردن تاکسی، ون و بازسازی اتوبوس های فرسوده است، خاطرنشان کرد: البته لازم به ذکر است که با توجه به شرایط حاکم در کشور و عدم وجود اتوبوس، شهرداری زاهدان در حال برنامه ریزی برای خرید مینی بوس است تا کمبود اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومی تا حدودی جبران شود.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1566704
ارسال نظر
نظرات