شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 18:19 منتشر شده در مورخ: 1398/10/30 شناسه خبر: 1565668

51 درصد آمریکایی‌ها ترامپ را می‌خواهند

نتایج یک نظرسنجی در آمریکا نشان داد بیش از نیمی از ساکنان این کشور با وجود آغاز فرایند استیضاح دونالد ترامپ، کماکان موافق ادامه ریاست جمهوری او هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تازه‌ترین نظر سنجی موسسه «گالوپ» نشان داد که بیش از نیمی از ساکنان آمریکا معتقدند «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور نباید در جریان استیضاح از سمتش برکنار شود.

به نوشته وبگاه «نیوز مکس» نتایج این نظرسنجی که دوشنبه منتشر شد، نشان داد 51 درصد پرسش شوندگان خواهان این هستند که سناتورها علیه محکومیت ترامپ رای دهند و او در سمت خود ابقاء شود.  این در حالی است که 46 درصد دیگر از سناتورهای آمریکا می‌خواهند که با محکومیت ترامپ موافقت کنند.

این نظرسنجی تلفنی مورخ دوم تا پانزدهم ژانویه (پنجشنبه 12 لغایت چهارشنبه 25 دی) انجام شد و طی آن 1014 بزرگسال از تمام 50 ایالت آمریکا شرکت کردند. حاشیه خطای این نظرسنجی نیز چهار درصد بود.

 از دیگر نتایج این نظرسنجی این بود که 93 درصد «جمهوریخواهان» مخالف محکومیت ترامپ هستند در حالی که 84 درصد با محکومیت او موافقند. در بین گروه‌های مستقل نیز 49 درصد موافق و 46 درصد مخالف محکومیت رئیس جمهور ایالات متحده هستند.

 میزان رضایتمندی از ترامپ نیز 44 درصد است. رئیس جمهور آمریکا کمترین میزان مقبولیت را بین دموکرات‌ها با 10 درصد دارد. میزان رضایتمندی از ترامپ بین جمهوریخواهان 88 درصد و در گروه‌های مستقل 37 درصد بود.

این نتایج در حالی انتشار یافت که نظرسنجی دانشگاه «کویینیپاک» نیز نشان می‌دهد ۵۱ درصد از مردم آمریکا از تصویب طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان و تبدیل شدن وی به سومین رئیس‌جمهور تاریخ این کشور که استیضاح می‌شود، حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/م

 

https://new.dana.ir/1565668
ارسال نظر
نظرات