شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 13:33 منتشر شده در مورخ: 1398/10/29 شناسه خبر: 1565259
رئیس دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در استان کرمان:

روز غزه؛ طلیعه‌ای برای آزادی فلسطین از نهر تا بحر است

روز غزه؛ طلیعه‌ای برای آزادی فلسطین از نهر تا بحر است
رئیس دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در استان کرمان گفت: شایسته است «روز غزه؛ نماد مقاومت» از طرف همه جوامعی که به نوعی متأثر از سلطه جریان صهیونیستی هستند؛ گرامی داشته شود، چرا که این روز در واقع طلیعه ای برای آزادی فلسطین از نهر تا بحر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از “راه آرمان” رئیس دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در استان کرمان گفت: ۲۹دی ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران، «روز غزه؛ نماد مقاومت» نامگذاری شده است. با آن که در تاریخ مقاومت، رخ دادهای زیادی وجود دارد؛ اما این سوال مطرح است؛ چرا غزه به عنوان نماد مقاومت مطرح شده است؟


رضا دهقان اناری اظهار داشت: باریکه ۳۶۰ کیلومتر مربعی غزه در سال ۲۰۰۵ و پس از ۳۸ سال تحملِ اشغالِ توأمِ با مبارزه و مجاهدت و مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست، توانست اشغالگران را از غزه اخراج کند؛ این مهم در حالی رخ داد که در سال ۱۹۶۷ رژیم صهیونیستی این منطقه را که تحت کنترل دولت مصر بود؛ طی نیم ساعت با شکست ارتش عربی مصر، اشغال کرده بود؛ در واقع با آزاد سازی غزه از اشغال، امید برای آزاد سازی بخش های دیگر سرزمین در اشغال فلسطین، افزایش یافت.


وی افزود: در سال ۲۰۰۸ میلادی ارتش تقویت شده اسرائیل، با هدف اشغال مجدد و نیز حذف ظرفیت های مقاومت، به غزه حمله همه جانبه ای کرد و این نخستین جنگی بود که مقاومین فلسطین به تنهایی در مقابل ماشین جنگی رژیم صهیونیستی قرار می گرفتند.


این مقام مسئول عنوان کرد: در جنگ های گذشته، اسرائیل با ارتش کشورهای عربی مقابله کرده بود و برخی گروه های فلسطینی در کنار آنها با دشمن متجاوز و اشغالگر می جنگیدند؛ اما در این جنگی که ۲۲ روز به درازا کشیده شد، نه تنها هیچ ارتش عربی در کنار مقاومت فلسطین قرار نداشت، بلکه رژیم های عربی در یک هماهنگی کامل با دشمن صهیونیستی، در محاصره غزه و ایجاد محدودیت برای آن نیز مشارکت داشتند.

وی افزود: مقاومت ۲۲ روزه گروه های مقاومت غزه ( نه ارتش یک کشور) و ناکام گذاشتن اسرائیل در اهداف این جنگ، از لحاظ راهبردی بسیار حائز اهمیت است.


دهقان اناری تصریح کرد: پس از جنگ ۲۲ روزه، صهیونیست ها بارها تلاش کرده اند تا مقاومت در غزه را به نوعی تضعیف و از بین ببرند؛ لذا مجموعه ای از اقدامات را در این ارتباط تعریف کردند، از جمله محاصره همه جانبه با هدف فروپاشی اجتماعی غزه و قرار دادن مردم غزه در مقابل محور مقاومت، تغییر نگاه حمایتی رژیم های عربی به مقاومت از طریق روند آشکار سازی روابط عربی – اسرائیلی، فعال سازی جریان سازش فلسطینی به رهبری ساف علیه مقاومت در غزه، محدود سازی فعالیت های سیاسی و فرهنگی مقاومت غزه در کشورهای اسلامی، تروریستی معرفی کردن مقاومت غزه مانند آنچه که رژیم سعودی پس از صدور دستور العمل دونالد ترامپ در ریاض انجام داد، ترور رهبران مقاومت در غزه و کشورهای دیگر، ترور و بازداشت شخصیت های مقاومت در کرانه باختری رود اردن، حملات متعدد موشکی، توپخانه ای و بمباران به غزه با هدف تشدید ویرانی ها و گسترش مشکلات و معضلات معیشتی و… از جمله اقداماتی است که رژیم صهیونیستی و رژیم های خائن منطقه و البته جریان خائن فلسطینی به رهبری محمود عباس علیه غزه انجام داده اند.


وی بیان کرد: در همه این سال ها مقاومت در غزه ایستادگی کرده است و مردم غزه نعمت بزرگ رهایی وطن از اشغال را با حمایت از مقاومین غزه شکرگزار بوده اند و در حال حاضر در معادله درگیری به مرحله ای از قدرت رسیده اند که توازن وحشت و بازدارندگی را در برابر رژیم صهیونیستی ایجاد کرده است.


دهقان انارکی تصریح کرد: اینکه مقاومت در غزه خود را نسبت به تحولات در دیگر حوزه های مقاومت مانندِ لبنان، عراق، سوریه، یمن و حتی در ارتباط با انتقام سخت از آمریکا به دلیل ترور فرماندهان بزرگ محور مقاومت متعهد و مسئول می داند، پاسخ درستی به این سوال است که چرا غزه به عنوان نماد مقاومت مطرح شده است.

روز مقاومت؛ طلیعه ای برای آزادی فلسطین از نهر تا بحر است
وی گفت: بر این اساس شایسته است که این روز از طرف همه جوامعی که به نوعی متأثر از سلطه جریان صهیونیستی هستند؛ گرامی داشته شود، چرا که این روز در واقع طلیعه ای برای آزادی فلسطین از نهر تا بحر است. هر چند امسال روز غزه در حالی گرامی داشته می شود که بزرگ فرمانده مقاومت یعنی سپهبد شهید قاسم سلیمانی، از سوی شقی ترین و شیطانی ترین ساختار زمان ترور شد و اشتیاقش به شهادت پایان گرفت اما حماسه چند ده میلیونی عاشقان مقاومت در ایران و بسیاری از کشورهای جهان نشان داد که مقاومت در مرتبه ای رفیع قرار داد و گرمای مقاومت تا رهایی جهان از سلطه صهیونیسم رو به فزونی خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

https://new.dana.ir/1565259
ارسال نظر
نظرات