شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:54 منتشر شده در مورخ: 1398/10/29 شناسه خبر: 1565177
رئیس‌ کل دادگستری سیستان و بلوچستان؛

رد صلاحیت شدن به معنای ناکارآمدی افراد نیست/داوطلبین معترض باید در چارچوب قانون عمل کنند

رد صلاحیت شدن به معنای ناکارآمدی افراد نیست/داوطلبین معترض باید در چارچوب قانون عمل کنند
رئیس‌کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: داوطلبانی که رد صلاحیت شده و اعتراض دارند باید در چارچوب قانون و مقررات عمل کرده و اعتراض خود را از راه های پیش بینی شده قانونی اعلام کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علی مصطفوی‌نیا در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با تاکید بر اینکه دستگاه قضا با جدیت تخلفات انتخاباتی را رصد می کند، بیان کرد: داوطلبینی که به هر دلیلی رد صلاحیت شده اند حتما باید از مسیر قانونی اعتراض کرده و وارد بازی های سیاسی جریانات ضد انقلاب نشوند.

وی افزود: بی تردید با حساسیت هایی که وجود داشته و دارد حق هیچ کس ضایع نخواهد شد و باید به این نکته نیز توجه شود که رد صلاحیت داوطلبان انتخابات به این معنا نیست که این افراد صلاحیت و ظرفیت هیچ کار دیگری را ندارند.

رئیس‌کل دادگستری سیستان و بلوچستان  گفت: ما موظف هستیم از توانایی های اشخاص مختلف در اندازه های خود آنان استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید حیثیت افراد رد صلاحیت شده محترم شناخته شود، اذعان کرد: نباید بگذاریم دشمنان نظام و افراد سودجو از این مورد که برخی مدیران و مسئولانی که در هر جا و مکانی مشغول به کار بوده اند و اینک رد صلاحیت شده اند سوء استفاده کنند و این موضوع را دال بر عدم توانایی فرد در آن مسئولیت و به نوعی ناکارآمدی نظام معرفی کنند.

مصطفوی‌نیا ادامه داد: همانگونه که عدم تایید صلاحیت یک شخص دال بر عدم کارایی او در مقام و جایگاه دیگری نیست تایید صلاحیت شدن افراد نیز دلیلی برای داشتن ظرفیت و توانایی قرار گیری در هر کار و جایگاهی نخواهد بود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه داوطلبین تایید صلاحیت شده و رد صلاحیت شده باید پایبند به قانون باشند، تصریح کرد: در کنار پیگیری قانونی اعتراضات رد صلاحیت شدگان، دیگر داوطلبان نیز باید قانون را رعایت کرده و از تخلفات انتخاباتی دوری کنند.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1565177
ارسال نظر
نظرات