شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 10:52 منتشر شده در مورخ: 1398/10/29 شناسه خبر: 1565136
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی مطرح کرد

پذیرش شبانه روز 30 معتاد در مراکز سرپناه بهزیستی

پذیرش شبانه روز 30 معتاد در مراکز سرپناه بهزیستی
عرب نژاد گفت: به طور میانگین هر شبانه روز 30 معتاد کارتن خواب در مراکز سرپناه شبانه پذیرش و به آنها خدمات داده می‌شود که این تعداد در فصل سرد سال رو به افزایش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، علی عرب نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی شب گذشته به صورت سرزده از مرکز سرپناه شبانه معتادان بی خانمان بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران، افزود: به طور میانگین هر شبانه روز 30 معتاد کارتن خواب در مراکز سرپناه شبانه پذیرش و به آنها خدمات داده می‌شود که این تعداد در فصل سرد سال رو به افزایش است.  
 
مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در شهر بیرجند یک مرکز سرپناه شبانه فقط برای مردان فعال است.
 
عرب نژاد عنوان کرد: این مرکز در فصل‌های دیگر نیز فعال است، اما استقبال معتادان کارتن خواب با توجه به سردی هوا در این روز‌ها بیشتر است.
 
وی با بیان این‌که تعداد زنان  بی سرپناه خیلی اندک است، گفت: در صورت نیاز در مرکز کنترل و کاهش آسیب  بهزیستی استان ساماندهی و نگهداری خواهند شد.
 
مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برای پذیرش این افراد در این مراکز نیازی به معرفی نامه و مدارک نیست.
 
عرب نژاد تاکید کرد: این افراد بعد از ورود به مرکز حق استعمال مواد مخدر را ندارند و به آنان خدماتی برای کاهش آسیب همچون بسته‌های بهداشتی. شام، استحمام و صبحانه ارائه می‌شود.
 
مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی بیان کرد: ساعت پذیرش در این مراکز از ساعت 16 تا 8  صبح روز بعد است.
 
وی با اشاره به این‌که درسال جاری 850 میلیون ریال جهت حمایت از معتادان بی سرپناه به مرکز سرپناه شبانه از سوی بهزیستی مساعدت شده، گفت: از خیران و افرادی که از تمکن مالی بالایی برخوردارند دعوت می‌شود تا در موضوع درمان و کاهش آسیب اعتیاد یاریگر بهزیستی باشند.
 
انتهای پیام/
https://new.dana.ir/1565136
ارسال نظر
نظرات