شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:58 منتشر شده در مورخ: 1398/10/28 شناسه خبر: 1564911
مدیرکل هواشناسی البرز پیش‌بینی کرد؛

بارش برف در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی البرز

بارش برف در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی البرز
منصور رحمانیان گفت: فعالیت سامانه بارشی از عصر امروز شنبه آغاز و در کل استان، به‌ویژه ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی با بارش برف، باران، مه‌آلودگی و برخی ساعات ورزش باد همراه خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیرکل هواشناسی البرز با اشاره به آغاز بارش‌ها از عصر امروز شنبه 28 دی‌ماه در استان، در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: این سامانه بارشی در کل استان و به‌ویژه ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی با بارش برف، باران، مه‌آلودگی و برخی ساعات ورزش باد همراه خواهد بود.

منصور رحمانیان مدت فعالیت این سامانه را تا یکشنبه عصر اعلام کرد و افزود: اختلال در تردد جاده‌ها و معابر شهری، لغزندگی سطح جاده، کاهش میدان دید، ریزش سنگ، سقوط بهمن در جاده‌های کوهستانی، تا اواسط هفته جاری و نیز یخبندان سراسری تا اواخرهفته مورد انتظار خواهد بود.

وی در توصیه‌ای اظهار داشت: شهروندان البرزی در مصرف نهاده های انرژی و سوخت صرفه‌جویی کنند و خودروها در محورهای مواصلاتی استان حتما زنجیر چرخ به‌همراه داشته و از سلامت تجهیزات خودرو همانند برف پاک‌کن و وسایل گرمایشی اطمینان حاصل کنند، همچنین کشاورزان، دامداران و تولیدکنندگان مرتبط با به کار بستن تمهیدات لازم گرمایشی مانع یخ زدگی و تلف شدن دام شوند. 
 
مدیرکل هواشناسی البرز در خاتمه تصریح کرد: با توجه به اینکه اغلب مناطق استان شرایط دمایی زیر 5 درجه سانتیگراد دارند و این ماندگاری بیش از 12 ساعت طی هفته جاری خواهد بود، لازم است از هر گونه عملیات بتن ریزی خودداری شود.  
 

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1564911
ارسال نظر
نظرات