شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 12:01 منتشر شده در مورخ: 1398/10/03 شناسه خبر: 1557699
رانندگان منتظر حمایت‌ هستند؛

لردگان رکوردار تاکسی‌های فرسوده

لردگان رکوردار تاکسی‌های فرسوده
سیستم تاکسی‌رانی شهر لردگان با مشکلاتی روبرو است که باعث نارضایتی برخی از رانندگان، تاکسی‌داران و مسافرین شده است و این مشکلات استقبال مردم از این وسیله نقلیه را کاهش داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ از صدها دستگاه تاکسی در شهر لردگان که به جابجایی مسافران مشغول هستند درصد بالایی اسقاطی و فرسوده بوده و یا بدون علائم تاکسی شهری تردد می‌کنند.

مهیا نبودن زیرساخت‌های حمل و نقل گردشگری برای شهر لردگان که قدم در مسیر توسعه گردشگری گذاشته است ضعف‌ اساسی محسوب می‌شود، درحالیکه این شهرستان به‌عنوان بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرستاش استان به چهار منطقه شهری تقسیم شده و بیش از 200 هزار نفر جمعیت دارد، هرساله میزبان سیل گردشگران و مسافران است.

حال با توجه به روند روبه رشد شهرستان لردگان در سال‌های اخیر به ویژه در توسعه صنعت گردشگری و سرمایه‌گذاری‌های مختلف در این بخش، زیرساخت‌های حمل و نقل متناسب با این پیشرفت، مهیا نیست.
وجود تاکسی‌های فرسوده، عدم رعایت صف تاکسی در خیابان‌های شلوغ، ساماندهی نشدن ایستگاه‌های تاکسی در برخی از مسیر‌ها، مشخص نشدن ایستگاه‌ها در مسیرهای پرتردد، برخورد نامناسب رانندگان، ظاهر اسقاطی و خراب تاکسی‌ها، عدم رعایت در دریافت کرایه‌های مصوب از سوی رانندگان تاکسی، نبود تاکسی در روزهای بارانی، استقبال مردم از این وسیله نقلیه را کاهش داده و موجب استفاده مسافران از وسیله نقلیه شخصی و به دنبال آن ترافیک سنگین در خیابان‌ها می‌شود.

حضور مسافران فراوان، نبود تاکسی‌های مجهز و نو از معضلات شهر لردگان است که می‌تواند بر معضلات و ناهنجاری‌های اجتماعی شهری نیز تاثیر بسیاری داشته باشد.

نصب کارتخوان در تاکسی‌ها

یکی از راه‌حل‌هایی که به نظر می‌رسد نصب کارت‌خوان است در اینصورت قیمت‌های مصوب تاکسی‌رانی از کارت‌ها به‌صورت اوتومات کم شده و مشکل کرایه‌های سر در گم نیز حل می‌شود.

با مجهز شدن تاکسی‌ها به دستگاه کارت‌خوان تا حدی مشکل پول خرد و کرایه‌ها حل می‌شود.
به گفته جمعی از شهروندان، عدم اجرای نرخ مصوب توسط تاکسی‌ها و گرفتن کرایه‌های غیرقانونی معضلی است که پس از سال‌ها و با بحث‌های فراوان بین رانندگان و مسافران هنوز حل نشده است.

دغدغه‌های شهروندان لردگانی

یک شهروند در این زمینه می‌گوید: برخی رانندگان مسیرهای یک کیلومتری را هم با مبلغ  1000 تومان کرایه دریافت می‌کنند و نظارت بر چنین مسائلی ضروری است.

با توجه به گردشگری بودن شهرستان، لزوم توجه به زیرساخت‌های این حوزه امری مهم تلقی می‌شود و ناوگان حمل و نقل درون‌شهری برای توسعه گردشگری و جلب گردشگر نقش بسزایی دارد.

یک فعال در حوزه گردشگری نیز با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت گردشگری منطقه گفت: راه‌اندازی تاکسی با علائم و رنگ مشخص و همچنین چگونگی برخورد با مسافران، رعایت نظافت و بهداشت شخصی رانندگان از جمله مواردی است که باید توسط مسئولین و نیز مسافران شهرستان رعایت و پیگیری شود.
 
استفاده از وسیله نقلیه عمومی از حقوق شهروندی مهم به شمار می‌رود، زیرا این حقوق، آمیخته‌ای از وظایف و مسئولیت شهروندان در قبال یکدیگر و در برابر قوای حاکم و بالعکس است بخصوص حقوقی که وظیفه تامین آن بر عهده مدیران شهر و شهرداری است.
 
پیشنهاد به متولیان شهری و تاکسیرانی

استفاده از لباس فرم مناسب همراه با درجه‌ای که نشان‌دهنده تحصیلات و یا تجربه کاری باشد از دیگر پیشنهادات برای توسعه ناوگان تاکسی‌رانی در لردگان است.

راه‌اندازی صندوق و یا اتحادیه‌ای که امور مربوط به خدمات تاکسی‌داران را توسط فرزندان و یا خانواده تاکسی‌داران به آن‌ها ارائه دهد راهکار دیگری است که علاوه بر اشتغال پایدار مشوقی برای استفاده از خدمات فنی و مالی ناوگان تاکسی‌رانی در شهر لردگان است تا علاوه بر ارائه خدمات دلسوزانه‌تر به رانندگان از لحاظ اقتصادی نیز برای آنان به صرفه باشد و دیگر شاهد تاکسی‌های اوراق و نازیبا در سطح شهر نباشیم.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1557699
ارسال نظر
نظرات