شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:18 منتشر شده در مورخ: 1398/09/17 شناسه خبر: 1553136
در پی فعالیت فراگیر سامانه بارشی در جنوب شرق کشور؛
آسمان 55 نقطه از سیستان و بلوچستان بارانی شد
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته از 55 ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان بارندگی گزارش شد که تا صبح امروز بیشینه بارش ها با میزان 30 میلی متر در ایستگاه «توتان» از توابع نیکشهر ثبت شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن حیدری در گفت و گو با عصرهامون، با اشاره به اینکه هسته بارندگی ها در نیکشهر بوده است، اظهار داشت: در ایستگاه های «بنت» نیکشهر 28 ملی متر، «دستگرد» نیکشهر 20 میلی متر، «هیچان» نیکشهر 16 میلی متر و شهر نیکشهر نیز 14 میلی متر باران باریده است.

وی با بیان اینکه فعالیت سامانه بارشی در استان فراگیر بوده است، افزود: این سامانه تا کنون در 15 شهرستان استان شامل زاهدان، میرجاوه، سراوان، سرباز، مهرستان، چابهار، کنارک، نیکشهر، قصرقند، فنوج، ایرانشهر، دلگان، بمپور، بزمان و خاش فعالیت داشته است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی سامانه بارشی تا صبح دوشنبه در سطح استان فعال است به طوریکه انتظار می رود تمرکز بارش درنیمه جنوبی، سواحل، روی دریا و برخی ارتفاعات مرکزی باشد.

حیدری خاطرنشان کرد: رگبار باران، رعد وبرق، با احتمال تگرگ، وزش باد شدید و گردوخاک از ویژگی های مورد انتظار سامانه های بارشی است که ممکن است در برخی مناطق منجر به سیلابی شدن معابر و طغیان رودخانه های محلی شود.

وی گفت: بعدازظهر سه شنبه سامانه بارشی دیگری وارد استان می شود که تا پنج شنبه در استان فعال است و نسبت به سامانه فعلی قوی تر خواهد بود.

وی اظهار کرد: در بخش دیگری به تشریح وضعیت جوی نواحی جنوبی و ساحلی استان پرداخت و افزود: تا چهارشنبه شرایط برای رگبار و رعدوبرق و تند باد روی دریا و برخی نقاط ساحلی فراهم است.

حیدری افزود: دریا در این مدت به‌ویژه در نواحی غربی مواج پیش‌بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در پایان توصیه کرد: شهروندان و مسافرانی که قصد عزیمت به استان را دارند از تردد و توقف در کنار مسیل ها و رودخانه های فصلی و رفتن به ارتفاعات به دلیل خطر برخورد صاعقه خودداری شود.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1553136
ارسال نظر
نظرات