شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 10:52 منتشر شده در مورخ: 1398/09/15 شناسه خبر: 1552592

کاهش رأی نامزدهای دموکرات آمریکا در نظرسنجی جدید

نتایج جدیدترین پیمایش افکارسنجی در آمریکا از کاهش آراء نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری و افزایش بلاتکلیفی حامیان این حزب برای انتخاب یک نامزد حکایت دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می‌دهد اقبال عمومی به تمام نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری 202 ایالات متحده کاهش یافته است.

نتایج این پیمایش جدید که توسط موسسه‌های «ایپسوس» و «رویترز» انجام شده، از آن حکایت دارد که حمایت‌ها از «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور پیشین آمریکا با کاهش دو درصدی به میزان 19 درصد رسیده است.

همچنین سناتور «برنی سندرز» با از دست دادن سه درصد از آراء خود، اکنون از حمایت 14 درصدی مردم آمریکا برخوردار است. سناتور «الیزابت وارن» که کمترین میزان رأی از زمان حضور در کمپین‌های تبلیغاتی برای انتخابات را تجربه می‌کند، با کاهش دو درصدی، به میزان 9 درصد رسیده است.

به نوشته رویترز، این نظرسنجی که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه اجرا شد، نکته مهم دیگری را نیز درباره فعالیت‌های انتخاباتی حزب دموکرات نشان می‌دهد و آن سردرگم شدن و بلاتکلیفی حامیان مردمی این حزب بعد از آمدن و رفتن‌های متعدد نامزدهای دموکرات است.

بر این اساس، در حالی که کمتر از دو ماه به اولین رای‌گیری درون حزبی برای انتخاب نامزدهای دموکرات با بیشترین رأی باقی مانده، اما 31 درصد از حامیان این حزب (تقریبا از هر سه رأی‌دهنده، یک نفر) می‌گوید که هنوز نمی‌داند کدام نامزد را باید انتخابات کند و نمی‌تواند تصمیم‌گیری کند.

سناتور «کاملا هریس» چند روز پیش از نامزدی حزب دموکرات و حضور در انتخابات 2020 کناره‌گیری کرد. پیش از آن اما دو نامزد جدید به نام‌های «مایکل بلومبرگ» فرماندار پیشین نیویورک و «دِوال پاتریک» فرماندار پیشین ماساچوت به جمع گزینه‌های حزب دموکرات اضافه شده بودند.

این افکارسنجی به صورت آنلاین و با جامعه آماری 719 بزرگسال آمریکایی در سراسر این کشور برگزار شد. کاهش اقبال حزب دموکرات در حالی است که اعضای آن در مجلس نمایندگان آمریکا، اخیرا طرحی را برای استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه این کشور پیش می‌برند.

منبع: فارس
https://new.dana.ir/1552592
ارسال نظر
نظرات