شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:49 منتشر شده در مورخ: 1398/09/13 شناسه خبر: 1552066
با هدف رونق تولید در جنوب شرق کشور؛
مشکلات کارگاه های شناورسازی در سیستان و بلوچستان بررسی و رفع می شود
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با هدف رونق تولید در استان مشکلات کارگاه های شناورسازی توسط کارشناسان دستگاه های متولی این امر بررسی و برای رفع آن اقدام می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن ابراهیمی در گفت وگو با عصرهامون، گفت: بر اساس آسیب شناسی و مطالعات انجام شده، تعداد زیادی شناورهای بدون هویت شناسایی شدند، این در حالی است که قبل از ساخت شناورها باید فرایند اخذ مجوز ساخت به صورت قانونی طی و پس از آن برای تولید اقدام شود.

وی افزود: در همین راستا با هدف ساماندهی کارگاه ها و رونق تولید شناور داخلی، کارگاه های شناورسازی فاقد مجوز شناسایی شد تا برای رفع مشکلات آن ها به صورت کارشناسی اقدام شود؛ همچنین فعالیت کارگاه ها به صورت مجاز و قانونی پیگیری و شناور استاندارد در استان تولید شود.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ادامه داد: از آنجایی که شناور باید بر اساس استانداردهای تعریف شده تولید شود، مسئولیت نظارت بر این امر توسط سازمان بنادر و دریانوردی به موسسات رده بندی واگذار شده است تا تولید شناورهای استاندارد داخلی رونق پیدا کند.

ابراهیمی تاکید کرد: کارگاه های شناورسازی ابتدا باید جهت اخذ مجوز و پس از آن برای مراحل ساخت شناور استاندارد اقدام کنند. برای شناورهای صیادی نیز باید موافقت اصولی صید از اداره کل شیلات استان اخذ شود.

وی با بیان اینکه باید صدور مجوز ساخت منوط به تولید شناور در کارگاه های استان باشد، اضافه کرد: می طلبد تدابیری اتخاذ شود تا از ورود شناورهای فاقد مجوز از خارج استان جلوگیری و از این فرصت برای رونق هر چه بیشتر تولید داخلی استفاده شود.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1552066
ارسال نظر
نظرات