شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 16:18 منتشر شده در مورخ: 1398/08/26 شناسه خبر: 1547921
موج‌سواری رسانه‌های معاند بر اعتراضات مردم؛
ادامه تحریک رسانه‌های قوم‌گراها برای اغتشاش در تبریز/ هوشیاری، شرط اول
علی‌رغم به پایان رسیدن اعتراضات به حق مردم تبریز علیه گرانی بنزین برخی از رسانه‌های معاند قوم‌گرا به تحریک مردم می‌پردازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج؛ با وجود اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم تبریز به گرانی بنزین و تمام شدن آن از ساعاتی قبل، رسانه‌های معاند خصوصا قوم‌گرا که محل اصلی آن‌ها در کشورهای‌های همسابه بوده و با پول و بودجه معاندین و مخالفین جمهوری اسلامی به حیات خود ادامه می‌دهند در صدد تغییر این اعتراض به خشونت و ساختار شکنی هستند.

هرچند از همان ابتدا معلوم بود که رسانه‌های معاند درصدد سو استفاده از اعتراضات به حق و مسالمت‌آمیز مردم هستند، برخی از این رسانه‌ها با خط دهی و تغییر اعتراض اصلی به مسائل سیاسی و تخریب اموال در حال تحریک و تشویق برای ایجاد اغتشاش هستند.

کانال‌های تلگرامی معاند قوم گرا با انتشار گسترده تصاویر از وجود آشوب‌های بیشمار در سطح شهر تبریز خبر می‌دهند در حالی که طبق مشاهدات عینی خبرنگار آناج، به جز چند نفر فرصت طلب و اغتشاشگر در منطقه رشدیه تبریز که به تخریب اموال عمومی و شخصی مردم مبادرت ورزیده‌اند، سایر نقاط شهر تبریز در حالت عادی به سر می‌برد.

معلوم نیست هدف این کانال‌ها از موج سواری بر اعتراضات مسالمت آمیز چیست اما نکته اصلی و بسیار مهم در این موضوع، هوشیاری مردم تبریز برای جلوگیری از هرگونه سو استفاده در این زمینه است. رسانه‌های معاند قوم گرا سابقه و نیت خود را در حوادث گذشته آذربایجان بخوبی نشان داده‌اند اما این بار سو استفاده از اعتراض مسالمت آمیز و به حق مردم تبریز نسبت به گرانی بنزین فرصت خوبی را برای رسیدن به اهداف پیش رویشان قرار داده است. 

انتهای پیام/

 
 

 

https://dana.ir/1547921
ارسال نظر
نظرات