شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:52 منتشر شده در مورخ: 1398/08/19 شناسه خبر: 1546153
شگرد جدید صیادان غیرمجاز در سیستان و بلوچستان/موش‌ها طعمه‌ای برای صید پرندگان شکاری
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از روی آوری صیادان غیرمجاز پرندگان شکاری به طعمه قرار دادن موش ها برای صید خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وحید پورمردان در گفتگو با عصرهامون گفت: با افزایش گشت و کنترل ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست در نوار ساحلی استان برای برخورد با شکارچیان و صیادان غیرمجاز پرندگان شکاری بیش از ده ها کوخه و رشته تور زنده گیری پرندگان از زیستگاه های شهرستان کنارک جمع آوری شد.

وی افزود: هر ساله با ورود پرندگان شکاری در ماه های مهر و آبان به نوار ساحلی استان، گروهی از شکارچیان غیرمجاز برای صید پرندگان شکاری مانند بالابان و شاهین اقدام می‌کنند که در کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان در میان شیوخ عرب، بازهای شکاری از محبوبیت بالایی برخوردار است و متاسفانه سبب افزایش تقاضا برای صید این پرندگان و قاچاق آن به کشورهای عربی به قیمت بسیار گزاف شده است.

وی ادامه داد: در پاکسازی مناطق از وجود این دامگاه های شکار و صید پرندگان شکاری، مشاهده شد شکارچیان از رشته تورهای فلزی و طعمه قرار دادن موش ها برای زنده گیری این پرندگان اقدام کرده اند که دو نفر صیاد غیرمجاز در این زمینه دستگیر شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: شکارچیان متخلف پس از تشکیل پرونده تخلف به جرمِ اقدام به شکار پرندگان شکاری در معرض خطر انقراض به مراجع قضایی شهرستان کنارک تحویل داده شدند.
 
انتهای پیام/
 

https://dana.ir/1546153
ارسال نظر
نظرات