شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:32 منتشر شده در مورخ: 1398/08/18 شناسه خبر: 1545801
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان خبر داد
اجرای 370 ویژه برنامه در هفته کتاب و کتابخوانی/ سرانه مطالعه در سیستان و بلوچستان 11دقیقه است
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان از اجرای 370 ویژه برنامه فرهنگی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حامد زارعی در گفتگو با عصرهامون گفت: در حال حاضر سیستان وبلوچستان دارای 15 کتابخانه مشارکتی و 62 کتابخانه نهادی است که علاقمندان می توانند از ۶۶۰ هزار نسخه کتاب موجود در آنها استفاده کنند.


وی با اشاره به استقبال مردم استان از جشنواره های مختلف کتابخوانی افزود: پس از اعلام فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، 22 هزار و 326 نفر از مردم سیستان وبلوچستان در این مسابقه شرکت کردند و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد دو برابری را به ثبت رساندند  که نشان از علاقه بالای مردم استان به این فرهنگ است.

به گفته زارعی؛ با توجه به علاقه وافر شهروندان، 20 ایستگاه مطالعه نیز در اماکن پرجمعیت استان مستقر شده تا افراد در زمان های بیکاری و استراحت بتوانند نسبت به کتابخوانی اقدام کنند تا بتوانیم سرانه 11 دقیقه مطالعه کتاب در سیستان وبلوچستان را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: برپایی نمایشگاه کتاب، اهدای کتب کمک درسی به دانش آموزان حاشیه شهر، 12 نشست نمایش نامه خوانی و نامگذاری برخی از خیابان های شهر از جمله برنامه های پیش بینی شده در این هفته است.

وی ادامه داد: یکی از ویژه برنامه هایی که در این هفته برگزار می شود نقد و بررسی کتاب "قصه دلبری" می باشد که زندگی شهید محمدحسین محمد خانی را از زبان همسر شهید روایت می کند و محمدعلی جعفری نویسنده کتاب نیز در این نشست حضور خواهد داشت.

وی گفت: این جلسه روز دوشنبه 20آبان ماه از ساعت 9 صبح به مدت دو ساعت در سالن کنفرانس کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان در خیابان جمهوری زاهدان برگزار می شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1545801
ارسال نظر
نظرات