شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 11:59 منتشر شده در مورخ: 1398/08/09 شناسه خبر: 1543694
رئیس قوه قضائیه در جمع صنعتگران تبریزی:
رئیسی: برخی خان‌ها بر سر راه تولیدکنندگان، تولید را با مشکلاتی روبه‌‌رو کرده است
رئیسی صبح امروز در نشست با صنعت‌گران، تولیدکنندگان و کارآفرینان آذربایجان‌شرقی در سفر یک روزه خود به استان گفت: برخی خان‌های موجود در امر تولید اقتصاد کشور را با مشکلاتی روبه‌ رو کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریز بیدار، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در نشست با صنعت‌گران، تولیدکنندگان و کارآفرینان آذربایجان‌شرقی در سفر یک روزه خود به استان گفت:  همه دستگاه‌ها و بخش‌های کشور موظف به عمل به قانون هستند زیرا قانون برای امر تشریفات نیست. 

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اجرای قانون کسب و کار بیان کرد: اگر در قانون گفته شده که باید ۴۰ درصد بانک‌ها منابع خود را بدهند، باید اجرا شود و اگر در قانون آمده است که این درصد در اختیار رونق کشاورزی قرار گیرد، باید انجام گیرد. 

وی با بیان اینکه کاهش واردات بی‌رویه، راهکاری برای توجه به تولید داخلی است، گفت: نباید اجازه دهیم با واردات بی‌رویه و قاچاق، تولید تهدید شود که باید دستگاه‌های مختلف این کار را انجام دهند. 

حجت الاسلام رئیسی با تاکید بر اهمیت بیمه و مالیات و ضرورت بازنگری در آن، افزود: از استاندار خواهشمندیم به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: اگر مسایل جزیی کشاورزی در صنف خود حل شود و به قوه‌ قضائیه نیاید، موجب کاهش پرونده‌های ورودی می‌شود. اگر خان‌های ایجاد شده جلوی راه صنعت‌گران و تولیدکنندگان که موجب تاخیر شده و از قبل مشخص هستند رفع شود، مشکلات بسیاری حل خواهد شد.

حجت الاسلام رئیسی خاطر نشان کرد: برخی خان‌های موجود در امر تولید اقتصاد کشور را با مشکلاتی روبه‌ رو کرده است. تمام تلاش در دستگاه قضایی این است تا در جهت رونق تولید تلاش کنیم و به هیچ وجه اجازه تعطیلی هیچ کارگاه و کارخانه‌ای را نمی‌دهیم. 

وی اذعان کرد: بیش از ۳۲ مورد از کارخانجات مشکل‌دار در استان توسط دستگاه قضایی با حل مشکلات روبه‌ رو شده است. 

رئیس قوه قائیه به مشکلات کارخانه ماشین‌سازی تبریز اشاره و افزود: این کارخانه جلوه‌های صنعت در کشور و استان است ولی با یک واگذاری غلط با مشکلات زیادی روبه‌‌رو شد و فردی که اهلیت و آورده‌ای نداشت با وارد کردن ۳۰۰ هزار دلار و فروش آنها در بازار ارز کارخانه را با مشکل مواجه کرده است. 

وی تاکید کرد: تولیدگران در خط مقدم جبهه اقتصادی دارند ولی با وجود مشکلات ما آینده را تابناک می‌بینیم و اراده دولت، نظام و مسوولان بر آن است، قوه قضائیه نیز همه ظرفیت‌ خود را پای کار آورده است و تلاش بر مبارزه با مفاسد اقتصادی داریم ولی باید در عمل و اجرا نیز کار کنیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1543694
ارسال نظر
نظرات