شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 10:13 منتشر شده در مورخ: 1398/07/22 شناسه خبر: 1529573
یک مسئول روس از حضور بیش از ۳۵ هزار تروریست مرتبط با القاعده در استان ادلب در شمال غرب سوریه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یوری کوکوف معون دبیر شورای امنیت روسیه گفت: شمار عناصر مسلح تروریست مرتبط با القاعده در ادلب به 36 هزار نفر می رسید.

 
وی افزود: دو گروه تروریستی "هیئت تحریر الشام" (جبهه النصره) و "حراس الدین" مرتبط با القاعده در بخش بزرگی از استان ادلب مسلط هستند.
 
کوکوک که با روزنامه "روسیسکا گازتا" روسیه تصریح کرد: براساس نظر کارشناسان، شمار اعضای این گروههای تروریست به 36 هزار نفر می رسد که به آنها اجازه می دهد که با نیروهای دولتی سوریه به طور موثر مواجه شوند.
 
وی افزود: تنها در نیمه اول ماه سپتامبر گذشته، تروریست ها بیش از 300 بار به مواضع نیروهای دولتی سوریه آتش گشودند که باعث کشته شدن حدود 150 نفر از نیروهای ارتش در این منطقه شد.
 
حملات هوایی سوریه و روسیه به جبهه النصره
 
هواپیماهای نظامی سوریه و روسیه سه مقر گروه تروریستی جبهه النصره در ریف ادلب را منهدم کردند.
 
یک منبع میدانی در ریف ادلب به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: نیروی هوایی مشترک سوریه و روسیه نیمه شب یکشنبه به مواضع عناصر هیئت تحریر الشام (جبهه النصره) در کوه الاربعین در جنوب ادلب حمله کردند.
 
وی افزود: هواپیماهای شناسایی توانستند تحرکات عناصر مسلح هیئت تحریر الشام را هنگام انتقال محموله های سلاح و مهمات و تجهیزات لجستیکی به مواضع خود در کوه الاربعین رصد کنند.
 
ورود ارتش سوریه به شهر و فرودگاه «الطبقه» و ناحیه «تل تمر»
 
این منبع گفت: نیروی هوایی به سرعت وارد عمل شده و سه مقر گروه تروریستی هیئت تحریر الشام را با عناصر مسلح مستقر در آنها منهدم کرد. یک مرکز مخابراتی و فرماندهی حاوی چند دستگاه خودروی زرهی از جمله سه مقر منهدم شده بود.
 
وی تاکید کرد: یگان های ارتش سوریه در آمادگی کامل برای برخورد با هرگونه هدفی در هر منطقه ای از ریف ادلب هستند. گروه‌های تروریست تلاش می کنند که مواضع خود را تقویت کرده و عناصر مسلح خود را به مواضع نزدیک جبهه های نبرد با ارتش سوریه در جنوب و جنوب شرقی ادلب منتقل کنند.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1529573
ارسال نظر
نظرات