شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 10:11 منتشر شده در مورخ: 1398/07/22 شناسه خبر: 1529569
"ولادیمیر پوتین" در سفر امروز به ریاض و در مذاکراتش با پادشاه عربستان، هماهنگی اقدامات برای تثبیت وضعیت قیمت نفت، روند اوضاع در سوریه و منطقه خلیج فارس و همچنین حل و فصل مناقشه فلسطین-اسرائیل را بررسی می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه امروز دوشنبه برای یک دیدار رسمی به عربستان سفر می‌کند که در آنجا مذاکراتی با "سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود" پادشاه عربستان خواهد داشت.

 
"یوری اوشاکوف" مشاور رئیس‌جمهوری روسیه در مسائل سیاست خارجی اعلام کرد که در میان موضوعات مورد مذاکره دو طرف، هماهنگی اقدامات برای تثبیت اوضاع در بازار جهانی نفت، حل و فصل اوضاع در سوریه و در منطقه خلیج فارس و همچنین حل و فصل مناقشه فلسطین-اسرائیل قرار دارد.
 
به گفته وی، در این مذاکرات مسائل مربوط به هماهنگی اقدامات مشترک با هدف تثبیت اوضاع در بازار نفت جهانی بررسی خواهد شد. وی یادآور شد: «با نقش فعال روسیه و عربستان، این موفقیت حاصل شده که ادامه تحقق توافقات در چارچوب اوپک+ در زمینه کاهش حجم استخراج نفت تا ماه مارس سال آینده میلادی مورد توافق قرار بگیرد.»
 
مشاور پوتین افزود: «علاوه بر این، توسعه طرح‌های مشترک در جهت گیری‌های مختلف بررسی خواهد شد. صحبت بر سر همکاری‌های روسیه عربستان در عرصه انرژی، کشاورزی، صنعت و همچنین همکاری‌های نظامی-فنی است.
 
به گفته اوشاکوف، در مذاکرات ولادیمیر پوتین در ریاض انتظار می رود که مسائل مهم در دستور کار بین المللی، با تکیه بر روند اوضاع در خاورمیانه مورد تبادل نظر قرار بگیرد. در میان این مذاکرات، روند اوضاع در سوریه و منطقه خلیج فارس، یمن و مناقشه فلسطین-اسرائیل مورد توجه قرار دارد.
 
 این مقام کرملین یادآور شد که ولادیمیر پوتین همچنین در نخستین نشست شورای اقتصادی روسیه-عربستان شرکت کرده و با "محمد بن سلمان" ولیعهد عربستان نیز مذاکره خواهد کرد.
 
سفر قبلی رئیس جمهوری روسیه به عربستان در ماه فوریه سال 2007 انجام گرفت و در سال 2017 نیز برای نخستین بار پادشاه عربستان به مسکو سفر کرد.
 
ولادیمیر پوتین فردا، سه شنبه، 15 اکتبر (23 مهر ماه) سفری رسمی به امارات متحده عربی خواهد داشت.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1529569
ارسال نظر
نظرات