شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 10:39 منتشر شده در مورخ: 1398/07/13 شناسه خبر: 1527191
در جلسه شورای توسعه و اشتغال مطرح شد؛

بستان‌آباد جزء ۳۱ منطقه توسعه‌نیافته کشور!

بستان‌آباد جزء ۳۱ منطقه توسعه‌نیافته کشور!
فرماندار بستان‌آباد گفت: قرار گرفتن نام این شهرستان در بین ۳۱ منطقه توسعه نیافته کشور فرصت مناسبی برای جهش اقتصادی و صنعتی منطقه بوجود آورده که نیازمند بازنگری در طرح توسعه شهرستان بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، سیدعلی موسوی امروز در جلسه شورای توسعه و اشتغال شهرستان بستان‌آباد با اشاره به بازنگری در طرح توسعه این شهرستان اظهار داشت: قرار گرفتن شهرستان بستان‌آباد در بین ۳۱ منطقه توسعه نیافته کشور فرصت مناسبی برای جهش اقتصادی و صنعتی منطقه بوجود آورده که نیازمند بازنگری در طرح توسعه شهرستان بود.

وی به ۲۱ پروژه بزرگ در مناطق مختلف شهرستان با همکاری بنیاد برکت، ایدرو و ایمیدرو اشاره کرد و افزود: این پروژه‌ها با هدف توسعه متوازن شهرستان اجرا خواهد شد.

موسوی توجه به بخش توریسم و گردشگری را در کنار بخش صنعت از الزامات طرح توسعه شهرستان برشمرد و گفت: ۶ منطقه ویژه گردشگری و بوم گردی در شهرستان شناسایی شده که باهدف توسعه گردشگری در شهرستان و تبدیل شدن شهرستان به منطقه ویژه گردشگری معرفی خواهند شد.

دهیاران برای توسعه روستا‌ها از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی حمایت کنند

تقی کرمی مدیرکل روستایی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: باوجود محدودیت منابع و ممنوعیت اجرای پروژه‌های عمرانی، چندین طرح بزرگ عمرانی در بستان آباد اجرایی می‌شود.

کرمی افزود: آبرسانی به بخش شرب و صنعت شهرستان از سد کلقان یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی است که در شهرستان بستان آباد اجرایی می‌شود.

وی همچنین از دهیاران خواست تا برای توسعه روستا‌ها از ایجاد طرح‌ها و پروژه‌های صنعتی و سرمایه گذاری بخش خصوصی حمایت کنند.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1527191
ارسال نظر
نظرات