شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:15 منتشر شده در مورخ: 1397/08/30 شناسه خبر: 1430784
کارشناس مذهبی:

حفظ وحدت لازمه معرفی اسلام حقیقی به جهان/ توطئه استکبار با بزرگنمایی افتراقات مذهبی اسلام

حفظ وحدت لازمه معرفی اسلام حقیقی به جهان/ توطئه استکبار با بزرگنمایی افتراقات مذهبی اسلام
کارشناس مذهبی گفت: این قدرت عظیمی که جهان اسلام دارد، می‌تواند در نیل رسیدن به اهداف اسلامی باشد ولی متأسفانه دشمن با توطئه ما را از هم جدا کرده است و به‌واسطه و بعضی از مسلمانان کوته‌بین چه در شیعه و چه در اهل تسنن اجازه نمی‌دهد که اسلام به قدرت برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ هفته وحدت زمان بسیار مناسبی است که بیش‌ازپیش و با دقت و هوشیاری بیشتر به اهمیت ایجاد و حفظ وحدت بین شیعیان و اهل تسنن بپردازیم. چراکه حفظ وحدت بین همه مسلمان و خنثی‌سازی توطئه دشمنان قسم‌خورده اسلام باعث به قدرت رسیدن جهان اسلام و تشکیل مقدمات ظهور امام عصر(عج) خواهد بود.

حجت‌الاسلام شریفی کارشناس مذهبی در گفتگو با  دیار آفتاب؛ توجه به اشتراکات را از عوامل مؤثر در حفظ وحدت دانست و گفت: نگاه ما به مسلمانان و فرقه‌هایی که بین مسلمانان است باید نگاه اشتراکی باشد. باید ببینیم بین مسلمانان وجه اشتراک چیست. یکی از نمونه‌های اشتراک همه مسلمانان قرآن است. یکی دیگر  از اشتراکات همه مسلمانان پیامبر اکرم(ص) است. جالب است که یکی از اشتراکات همه مسلمانان در منجی و امام آخرالزمان است. همه فرقه‌های مسلمانان قائل هستند که در آخرالزمان یکی از فرزندان رسول اکرم(ص) یعنی امام آخر ظهور می‌کند و جهان را به عدل و داد می‌رساند. به عبارت کلی با نشان دادن این اشتراکات در جهان اسلام می‌توانیم زمینه‌ساز  ظهور امام زمان(عج) باشیم. 

این کارشناس مذهبی با اشاره به این موضوع که امام زمان(عج) تا زمانی که عقول و نفس‌ها قبول نکنند، ظهور نخواهند کرد، افزود: عموم مردم جهان باید منجی را بخواهند تا ایشان ظهور کنند. یکی از ویژگی‌های خواستن منجی این است که عموم مردم منجی را بشناسند و خواستار آمدن او  باشند. اگر ما وحدت اسلامی داشته باشیم، می‌توانیم چه شیعه و چه سنی دست‌به‌دست یکدیگر داده و اسلام حقیقی را به جهان پیرامون نشان دهیم و منجی را درست معرفی کنیم.

دین غرب رسانه است

وی ادامه داد: متأسفانه درحالی‌که حاضر کشورها و جوامع اروپایی و غربی اسلام را مساوی تروریست می‌دانند زیرا دین در جهان غرب دین، رسانه است. رسانه‌های غربی به‌شدت علیه اسلام کارکردند و  مسلمانان را تروریست می‌دانند، درصورتی‌که اگر وحدت داشته باشیم و اسلام واحد، منسجم و مبانی و احکام مترقی اسلام را به جهانیان معرفی کنیم زمینه‌ساز ظهور صاحب‌الزمان خواهد بود.

شریفی نقش استکبار را در ایجاد تفرقه بین شیعیان و اهل سنت، غیرقابل‌اغماض دانست و تصریح کرد: بعضی افتراقاتی وجود دارد که شیعیان با اهل سنت دارند و آن‌ها را از هم جدا می‌کند اما اگر بر روی اشتراکات و مواردی که در آن با یکدیگر اتحاد داریم تمرکز کنیم، باعث رونق جامعه اسلامی می‌شود. این اتحاد، جامعه اسلامی را یک جامعه مترقی می‌کند. متأسفانه در حال حاضر ابرقدرت‌ها و استکبار از این افتراقاتی که شاید چند نمونه محدود باشد استفاده می‌کند و جهان اسلام را ازهم‌پاشیده است.

وی افزود: این قدرت عظیمی که جهان اسلام دارد، می‌تواند در نیل رسیدن به اهداف اسلامی باشد ولی متأسفانه دشمن با توطئه ما را از هم جدا کرده است و به‌واسطه و بعضی از مسلمانان کوته‌بین چه در شیعه و چه در اهل تسنن اجازه نمی‌دهد که اسلام به قدرت برسد.

بزرگنمایی استکبار از افتراقات مذهبی اسلام

شریفی تصریح کرد: کشورهای استکباری با بزرگنمایی مسائلی که باعث افتراق مسلمانان می‌شود، مسلمانان را با یکدیگر دشمن کردند. این دشمنی و به جان هم افتادن باعث استفاده صهیونیست و استکبار جهانی شده است. نمونه‌هایی از این دشمنی را می‌بینیم که می‌گویند شیعیان در حال تشکیل هلال شیعی برای از بین بردن اهل تسنن هستند. درصورتی‌که این‌یک تهمت ناروایی است که به جبهه مقاومت و جبهه اسلامی زده می‌شود  و نمی‌دانند که رهبر عزیز انقلاب مدظله‌العالی فرمودند که ما طرفدار مظلوم هستیم، در هر جای عالم که باشد. دلیل این مدعا این است که علاوه بر حزب‌الله به حماس هم کمک می‌کنیم، این در حالی است که حماس هم‌مذهب ما نیست و سنی است.

این کارشناس مذهبی تقریب مذاهب را مقدمه به قدرت رسیدن جهان اسلام و تدبیر مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: جمعیت مسلمانان در جهان بیش از یک میلیارد نفر است و شاید ۸۰ درصد انرژیِ جهان هم‌دست مسلمانان است همچنین تأثیرگذاری مسلمانان در علم و ادب جهان، نقطه قوتی است که می‌تواند ما را به نقطه اوجی برساند که همه ابرقدرت‌های جهان سرِ تسلیم در مقابل جهان اسلام فرود آورند.

تقریب مذاهب در جهت رشد وجه اشتراک امت اسلام

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری تدبیری چیدند که تقریب مذاهب باشد و مسلمانان وجه اشتراکی که با یکدیگر دارند را رشد دهند. اگر این اشتراکات در جهان اسلام و منابع اقتصادی زیادی که دست مسلمانان است دنبال شود، با توجه به شاهراه انرژی جهان که خلیج‌فارس است و تنگه مهمی که الآن در اختیار حوثی‌هاست می‌توانیم به ابرقدرت بی‌نظیری در جهان تبدیل شویم.

شریفی با ذکر بیانات حضرت آقا که فرمودند: هر جای عالم که مظلومی باشد و در مقابل استکبار بایستد ما به آن مظلوم کمک خواهیم کرد، اظهار کرد: ما در عمل هم ثابت کردیم که وحدت شیعه و سنی شعار دینی ماست. حضرت آیت‌الله سیستانی در عراق فرمودند که اهل تسنن جان من هستند و هیچ‌کس حق توهین به این بزرگواران را ندارد. این باعث شد که اهل تسنن در عراق به جبهه مقاومت بپیوندند و  باعث پیروزی‌های عظیمی شوند.

سیاست ایران حمایت از همه مظلومان عالم؛ چه شیعه چه سنی

وی کمک‌های جمهوری اسلامی ایران به کشورهای منطقه و سایر کشورهای جهان را صحت  حمایت ایران از همه مظلومان عالم دانست و گفت: همچنین در افغانستان و پاکستان و لبنان و فلسطین در عمل نشان دادیم که ما تنها به فکر جبهه شیعی نبودیم. در سوریه شیعیان شاید قریب به صد هزار نفر باشند ولی اکثر جمعیت سنی هستند که ایران  به آن‌ها کمک کرد. با خون بچه‌های خودمان، با خون جوانان انقلاب ثابت کردیم که ملاک ما فقط دین و اسلام است. این نکته به‌خوبی نشان می‌دهد که حمایت‌های ایران فقط از شیعیان نیست مثلاً در آرژانتین، آفریقا، به همه مظلومان کمک کرده و از آن‌ها حمایت می‌کنیم.

این کارشناس مذهبی توجه ویژه رهبر انقلاب به وحدت همه مسلمان مخصوصاً در ایران را  بسیار مهم دانست و افزود: سفرهای رهبر انقلاب در داخل کشور تقریباً ۵ روزه است، خیلی جالب است که ایشان در استان‌های کردستان و سیستان و بلوچستان ۱۰ روز  ماندند. نکته مهم این است که اکثریت مردم این دو استان اهل تسنن هستند. رهبری اهتمام ویژه‌ای به این موضوع داشتند و حتی دستور فرمودند که بنا به خواسته اهل سنت در استان کردستان، شبکه‌های استانی اذان را در ۵ نوبت پخش کنند و در اعیاد مخصوصشان صداوسیمای استانی برنامه داشته باشد. در استان سیستان بالأخص، رهبر معظم انقلاب دستور فرمودند که بودجه عمرانی جدا از بودجه‌های عمرانی استانی، به آن استان تخصیص داده شود تا مرکز استان از این حالت ضعیف خارج شود و رشد کند و به سطح مطلوبی برسد.

انتهای پیام/

https://new.dana.ir/1430784
ارسال نظر
نظرات