printlogo


کد خبر: 1566731تاریخ: 1398/11/05 10:17
افتتاح 20 پروژه ورزشی در دهه‌فجر در خراسان جنوبی
دبیر کارگروه ورزش و جوانان دهه فجر خراسان جنوبی مطرح کرد
افتتاح 20 پروژه ورزشی در دهه‌فجر در خراسان جنوبی
قطبی گفت: ۲۰ پروژه نیز با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در ایام دهه فجر افتتاح خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، محسن قطبی سرپرست معاونت توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی و دبیر کارگروه ورزش و جوانان دهه فجر خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: قبل از انقلاب اسلامی اماکن و فضاهای ورزشی وجود نداشت اما امروز در تمام شهرستان‌ها و مناطق محروم و دورافتاده استان اماکن ورزشی بسیار زیادی ایجاد شده است.

 
وی افزود: علاوه بر اماکن ورزشی باید به بُعد مذهبی ورزش نیز توجه شود و امروز حدود ۵۰ درصد از ورزشکاران سازمان‌یافته استان بانوان هستند که با حجاب کامل در میادین ورزشی حضور دارند.
 
دبیر کارگروه ورزش و جوانان دهه فجر خراسان جنوبی گفت: ۴ پروژه ورزشی در دهه فجر با حضور خیّران کلنگ‌زنی خواهد شد.
 
قطبی تصریح کرد: در ایام دهه فجر امسال سالن چند منظوره دیهشک طبس، سالن چند منظوره نوغاب، سالن تیراندازی علوی در بیرجند، سالن ورزشی چند منظوره روستای خشک و سالن چند منظوره ورزشی کریت طبس کلنگ‌زنی خواهد شد.
 
وی با اشاره به این‌که بیش از ۲۴۱ برنامه محوری در دهه فجر در سطح استان برگزار خواهد شد، افزود: ۲۰ پروژه نیز با اعتبار ۱۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در ایام دهه فجر افتتاح خواهد شد.
 
دبیر کارگروه ورزش و جوانان دهه فجر خراسان جنوبی با اشاره به این‌که در حوزه سمن‌ها نیز ۱۵ برنامه پیش‌بینی شده است، گفت: یادواره‌ها، همایش‌ها و جشنواره‌هایی نیز در ایام دهه فجر برگزار خواهد شد.
 
قطبی تصریح کرد: ۱۳ پروژه چمن مصنوعی در استان به بهره‌برداری خواهد رسید که برای هر چمن مصنوعی مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
 
وی افزود: ۲۰ خانه ورزش روستایی با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان تجهیز و در ایام دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.
 
دبیر کارگروه ورزش و جوانان ستاد دهه فجر خراسان جنوبی گفت: رویداد ملی اسکواش نیز دهه دوم اسفندماه در استان برگزار خواهد شد.
 
انتهای پیام/

لینک مطلب: https://new.dana.ir/News/1566731.html