کد خبر: 1598168
ائمه جمعه چهارمحال و بختیاری:
منتظر واقعی جهادگونه برای تحقق ظهور تلاش می‌کند/ مهم‌ترین اصل در انتظار فرج، آماده‌سازی خود است
نماینده ولی فقیه در استان گفت: برخی دنبال این هستند که با تحلیل رخدادهای عالم علایم ظهور و آخر الزمان را برجسته کنند؛ اینکار باعث می‌شود که ما از نقش و مسؤولیت خود برای تحقق ظهور غافل شویم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام ظهر امروز در پیام جمعه22فروردین99، در خصوص علایم ظهور امام زمان(عج) گفت: برخی دنبال این هستند که با تحلیل رخدادهای عالم علایم ظهور و آخر الزمان را برجسته کنند؛ اینکار باعث می‌شود که ما از نقش و مسؤولیت خود برای تحقق ظهور غافل شویم.


امام جمعه شهرکرد با توجه دادن مردم به امتحان‌های آخرالزمان، ادامه داد: ظهور محقق نخواهد شد مگر اینکه همه ما برای آن تلاش کنیم و خود را برای دوره حکومت امام عصر(عج) آماده کنیم.

وی با انتقاد از عقب و جلو ماندن از زمان، توضیح داد: یکی از شروط عاقبت بخیری و موفقیت، زندگی در لحظه است و باید بدانیم در چه زمانی هستیم و نقش‌مان در این لحظه چیست؟ ما باید توجه داشته باشیم که در عصری توفیق حیات داریم که حکومت الهی حاکم شده و باید برای تقویت آن تلاش کنیم.

نکونام خاطرنشان کرد: مثال دیگر برای زندگی در عصر حاضر همین ویروسی است که همه مردم دنیا و حکومت‌ها را درگیر کرده است؛ منتظر واقعی در این شرایط نقش خود را در این عرصه پیدا می‌کند، رعایت سلامت دیگران، تولید ماسک در خانه، قربانی کردن و ذبح گوسفند و ... از مواردی است که منتظر سختی‌هایش را بر جان می‌خرد و تفاوت شیعه منتظر با یک فردی که در حکومت طاغوتی زندگی می‌کند در همین است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری به منتظران توصیه کرد: منتظران دو گروه هستند، عده‌ای فقط منتظر هستند و نشسته‌اند و نشانه‌های ظهور را رصد می‌کنند، ولی گروه دیگر به جای رصد نشانه‌ها، امورات جهان را رصد می‌کند و نقش خود را پیدا می‌کند و جهادگونه برای تحقق ظهور تلاش می‌کنند.

وی اضافه کرد: انتظار نوع اول که همراه با کار جهادی نیست مورد تایید طاغوت و غرب هم می‌باشد و چه بسا اینکه برای تقویت همین نوع نگاه جریاناتی را تقویت می‌کند و با مطرح کردن برخی افراد به ظاهر موجه و دست‌مایه قراردادن برخی از احادیث دوپهلو، همین سیاست را دنبال کند؛ این تفکر، انتظار وارونه است.

وی با مقایسه نوع مواجهه شدن مسلمانان و غرب با ویروس کرونا، یادآوری کرد: وحشی‌گری و بی‌اعتنایی به مصالح ملی و مردمی را در غرب دیدیم و مقایسه کردیم با ایثار پرستاران مجاهد مسلمان ایرانی، مقایسه کردیم با گروه‌هایی که با تمام توان برای حل این مشکل پای کار آمدند و خود را در معرض خطر قرار دادند و این نتیجه زندگی در عصر انتظار است که افرادی عاشقانه مشکلات و صدمات جانی را قبول کنند و برای خدمت به دیگران بدون توجه به مسایل مادی و بدون چشم‌داشت کمک کنند.

 

امام جمعه شهرستان بروجن؛

مهم‌ترین اصل در انتظار فرج، آماده‌سازی خود است

حجت الاسلام علیرضا هراتی مطلق امام جمعه بروجن نیز در خطبه‌های مجازی نمازجمعه با بیان اینکه بی صبری و‌ عجله کردن در فراهم‌سازی مقدمات ظهور حضرت مهدی (عج) جایگاهی ندارد، اظهار داشت: مهم‌ترین اصل در انتظار فرج، آماده‌سازی خود است.

وی گفت: اگرچه امروز جامعه گرفتار بلیه کرونا شده اما ملت ایران با صبر و بردباری و تلاش‌های ارزشمند کادر درمانی در این مرحله خوش درخشیدند و این‌گونه اقدامات تمرینی برای زمینه سازی ظهور حجت خدا خواهد شد.

حجت الاسلام هراتی مطلق انفاق و رسیدگی به معیشت فقرا و نیازمندان را یکی از ضرورت‌های امروز کشور برشمرد و افزود: لازم است تمام گروه‌های جهادی و پایگاه‌های اجتماعی اقدامات شایسته در این زمینه داشته و به کمک نیازمندان بشتابند.

امام جمعه شهر بروجن با تقدیر از زحمات و تلاش‌های طلاب و گروه‌های جهادی در ضدعفونی کردن اماکن و تغسیل اموات کرونایی، تشکیل کارگاه‌های تولید ماسک، توزیع اقلام غذایی و بهداشتی در بین نیازمندان و ضدعفونی معابر و سطوح شهری توسط بسیجیان و عوامل شهرداری‌ها، از راه‌اندازی پویش نذر امام غائب (ع) خبر داد.

وی گفت: در این طرح با مشارکت مردم و خیران یکهزار سبد کالا تهیه و طی سه مرحله در ماه مبارک رمضان در بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/