گروه : دین و اندیشه
حرم حضرت معصومه(س) سیاه‌پوش شد
امام حسن عسکری (ع)؛ الگوی بی نظیر مواسات در روزهای کرونایی/غلبه بر مکر دشمنان بزرگترین معجزه امام یازدهم است
حضرت معصومه(س) اسلام، قرآن و ولایت را معرفی کرد/حوزه علمیه به برکت حضرت معصومه(س) ساخته شد
گزارشی از فعالیت حجت الاسلام محمد حسن محمدزاده در مسجد ثارالله تهران در دوران کرونا؛

جهاد جوانان مسجد ثارالله در مبارزه با کرونا ادامه دارد/ کمک به محرومان، دغدغه‌ امام جماعت جهادی

جوانان جهادگر مسجد ثارالله (ع) خدمات متنوعی را به مردم مناطق محروم منطقه ۵ تهران ارائه می‌دهند؛ از تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و ایمنی تا توزیع اقلام معیشتی.
کانال منتسب به آیت الله مصباح یزدی:

بیماری آیت‌الله مصباح یزدی شدت یافته است

کانال منتسب به آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی، شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که بیماری این عضو مجلس خبرگان رهبری شدت یافته است.

محمود کریمی تحت عمل جراحی قرار گرفت/ پرهیز از مداحی تا ۶ ماه

فرزند محمود کریمی از مادحان تهرانی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) از انجام جراحی موفقیت‌آمیز روی پدر خود خبر داد.

ایجاد آمادگی فردی، اولین گام به سمت طلوع صبح فرج

اولین گام برای طلوع صبح فرج، ایجاد آمادگی فردی است؛ به این معنا که هر یک از افراد جامعه به وظایف فردی خود در مقابل امام زمان (عج) عمل کند.
آیت الله مسعودی خمینی:

حضرت معصومه(س) اسلام، قرآن و ولایت را معرفی کرد/حوزه علمیه به برکت حضرت معصومه(س) ساخته شد

تولیت سابق حرم مطهر حضرت معصومه(س) بااشاره به اینکه حضرت معصومه(س) با ورود به قم شرافتی به آن دادند، گفت: حضرت معصومه(س) به قم آمدند تا اسلام، قرآن و ولایت را معرفی کنند و به برکت ایشان حوزه علمیه در قم ساخته و از آن شاگردان بسیاری تربیت یافتند.
آیت الله اختری در وبینار ضرورت احترام به مقدسات ادیان الهی با محوریت حضرت محمد(ص) در مسکو:

کشورهای اسلامی باید برای دفاع از پیامبر علیه مکرون در دادگاههای بین المللی شکایت کنند

مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا گفت: کشورهای اسلامی باید برای دفاع از پیامبر علیه مکرون در دادگاههای بین المللی شکایت کنند و مکرون نیز باید از مسلمانان و پیامبر اکرم(ص) عذرخواهی کند.

سه کتاب برای پیامبر مهربانی

روزهای مهم، کتابهای مهم می‌خواهند. یکی از این روزهای مهم، ولادت پیامبر مهربانی، حضرت محمد (صلی‌الله علیه و آله) است. اتفاقات سالها و روزهای گذشته نیز باعث می‌شود اهمیت این روز بیشتر و بیشتر شود.

وحدت امت، حول پیامبر مهربانی‌ها

اسلام، دین همبستگی و وحدت است و خاتم النبیین حضرت محمد (ص) آمد تا نه تنها پیروانش در دین اسلام، بلکه تمام ملت‌ها حول محور نور اسلام، تفرقه و دشمنی را به فراموشی بسپارند.

با استغفار و دعا به جنگ کرونا برویم

کرونا باید باب توبه و استغفار را بگشاید و باب ذکر و دعا را باز کند و عامل رشد و تعالی انسان‌ها گردد؛ اگر از این فرصت بهره نبریم، بلای کرونا؛ ویرانگر می‌شود. مصیبت می‌گردد. در هم کوبیده می‌شود.
کارشناس مسائل دینی:

تفرقه افکنی عامل بسیاری از حوادث در تاریخ اسلام است

نماینده آیات عظام شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران گفت: چنانچه بررسی کنیم تاریخ اسلام پر است از حوادث که عاملش ایجاد تفرقه ی بیگانگان بوده است و مشکل جهان اسلام الان اینجاست که با خودشان یعنی فرق مختلف با یکدیگر رابطه حسنه ندارند.
در گفتگو با کارشناسان مذهبی عنوان شد؛

بهترین راه مقابل با دسیسه دشمنان، وحدت بین مسلمانان است

کارشناسان مسائل مذهبی هرمزگان با تاکید بر اینکه هفته وحدت جرقه و نورامیدی برای همبستگی بیشتر مسلمانان در جهان است، گفتند: تنها راه مقابله با دشمنان اسلام، وحدت و یکپارچگی امت اسلامی و پرهیز از اختلاف و درگیری است،که بحمدالله این مساله در این برهه از زمان بخوبی در کشور انجام می‌شود.
در وبینار«حضرت محمد(ص)، پیام آور انسانیت» مطرح شد؛

آیت الله اختری: رئیس جمهور فرانسه باید از مسلمانان عذرخواهی کند

رئیس بنیاد بین المللی عاشورا گفت: رئیس جمهور فرانسه باید از مسلمانان عذرخواهی کند و مسلمانان نیز از رفتن به فرانسه خودداری کنند و کالاهای آنها را تحریم کنند.

هتک حرمت پیامبر (ص)، اقدامی برخاسته از حقارت و کینه‌های تاریخی

غرب بر این باور است که آینده تاریخ بشری متعلق به دین حضرت محمد مصطفی (ص) و تمدن نوینی که توسط دین اسلام در حال بنیان نهادن است، خواهد توانست حتی ملت‌های غربی را نیز جذب خود کند. برای همین به اسلام‌ستیزی برآمده از کینه‌ها تاریخی برخاسته‌اند.
تاملی تاریخی؛

فضائل أم المومنین خدیجه(س)/ منابع تاریخی چه گفته‌اند؟

رسول خدا (ص) در تکریم مقام والای همسر باوفایش خدیجه کبری (س) چنین فرمود: او هنگامی به من ایمان آورد که مردم مرا تکذیب می‌کردند.
آیت الله سبحانی:

برخی سران کشورها آزادی بیان را با هتک حرمت یکسان گرفتند

آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید با صدور پیامی به مناسبت هتک حرمت پیامبر اسلام آورده است: برخی از سران کشورها از این خرد جمعی به دور افتاده و به جای تلاش جهت درمان بیماران با سخنان رکیک درباره پیامبر عظیم الشان اسلام احساسات میلیاردها انسانها آزاده را بر ضد خود تحریک کرده اند و به قدری دور از منطق سخن گفته اند که آزادی بیان را با هتک حرمت یکسان گرفته اند.