گروه : فرهنگ و هنر
"ترور فرهنگ" در گیشه‌بازی سرمایه گذاران فیلم های سینمایی
فیلمنامه نویس‌ها پول می گیرند تا اراجیف بنویسند
75 درصد کاغذ مورد نیاز روزنامه‌ها با نرخ آزاد تهیه می‌شود
مدیرعامل خانه سینما؛

ما باید بتوانیم بازار امن برای محصولات فرهنگی ایجاد کنیم

منوچهر شاهسواری گفت: ما باید بتوانیم بازار امن برای محصولات فرهنگی ایجاد کنیم و برای بازار امن نیازمند بازار وسیع هستیم، بازار وسیع در حال حاضر با پلتفرم‌های دیجیتالی که آمده است شکل و شمایل دیگری پیدا کرده است.
کارگردان مستند «روزی که رفت»؛

آمار تخریب آثار ملی در کشورمان تکان‌دهنده است

هادی معصوم‌دوست کارگردان مستند بلند «روزی که رفت» عنوان کرد که آمار تخریب آثار ملی در کشورمان تکان‌دهنده است.
گزارش دانا از اکران یک فیلم جذاب در جشنواره فیلم کودک و نوجوان؛

حضور در "منطقه پرواز ممنوع" بلامانع است!

نقد فیلم سینمایی "منطقه پرواز ممنوع" که به سینمای دفاع مقدس از نگاهی می پردازد که نوجوانان و کودکان هم بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند را می خوانید.

علت بازداشت مدیر آپارات مشخص شد

چندی پیش یک کلیپ در سایت آپارات منتشر شد که یک مجری زن در خیابان و پارک ها به سراغ کودکان و نوجوانان می رفت و از آن ها در مورد مسائل نامربوطی با سن این افراد، مانند مسائل زناشویی و نحوه به نیا آمدن و شکل گرفتن نوزاد سوال می پرسید که می دیدیم این بچه های معصوم چگونه از این سوال های مجری خجالت زده می شده و با اکراه با او حرف می زنند.

واکنش علیخانی به دستمزد بالای عصرجدیدی‌ها!

گاها برخی از شرکت کنندگان برنامه عصرجدید که به شهرتی نسبی رسیدند در برنامه های مختلف تلویزیونی دعوت می شوند اما نکته جالب توجه اینجا است که این افراد تقاضای دستمزهای میلیونی از تهیه کننده برنامه ها دارند تا جلوی دوربین بروند، این مساله باعث شد که در فضای مجازی انتقاداتی به این موضوع وارد شود.

فیلم‌های تلویزیون در تعطیلات/نمایش «اجاره‌نشین‌ها» و «دختری با کفش‌های کتانی»

در روزهای پایانی هفته فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی بسیاری به روی آنتن خواهد رفت که «اجاره‌نشین‌ها»، «دختری با کفش‌های کتانی» و «فراری» و «مهره سوخته» از جمله آنها هستند.
مدیرعامل موسسه «تصویر شهر» خبرداد:

سالن های جدید پردیس "ملت" برای جشنواره فجر آماده می شود

هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه «تصویر شهر» از افزایش ظرفیت پردیس سینمایی «ملت» از سینماهای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و بازسازی و تجهیز آن در تمامی بخش‌ها تا دهه فجر امسال خبر داد.
یک شاعر و منتقد ادبی؛

شاعران معاصر به گرد پای شعرای بزرگ تاریخ نمی‌رسند

یک شاعر و منتقد ادبی گفت: قدرت ذهن شاعران معاصر به گَردِ قابلیت ذهنی شاعران بزرگ تاریخ ادبیات ما نمی‌رسد، به همین دلیل شاعران امروز عمدتا دچار شعارزدگی، کلیشه‌زدگی و سطحی‌گرایی‌اند.
در نشست رسانه ای دهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس مطرح شد:

عرضه 55 کتاب تقریظ شده رهبرانقلاب در نمایشگاه کتاب

نشست رسانه ای دهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت با حضور احمد حق طلب رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج کشور، قادر آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی و حسین صفری رئیس شورای سیاستگذاری نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در محل موسسه نمایشگاه های کشور برگزار شد.
یک مستندساز عنوان کرد

ویترین «سینماحقیقت» از نگاه عضو هیات انتخاب/ پیشرفت‌ها و افسوس‌ها

مهدی شامحمدی مستندساز و عضو هیات انتخاب سیزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» از کیفیت بالای فیلم‌های بلند بخش مسابقه ملی جشنواره و نیز تاثیر شرایط اقتصادی کشور بر فضای مستندسازی سخن گفت.

حذف تبلیغات بیلبوردی شهری ضربه بزرگی به تئاتر است

یکی از راه های کمک کردن به تئاتر و تئاتری ها این است که در تبلیغات آثارشان به آن ها کمک شود، تبلیغاتی بیلبوردی سطح شهر یکی از بهترین راه های جذب مخاطب برای تئاتر است و باید مسئولین فرهنگی به این امر نگاه ویژه ای داشته باشند، تئاتر در واقع تهیه کننده ندارد و اجاره بیلبود های شهری قیمت بسیار بالایی دارد که برای تئاتری ها مقدور نیست در نتیجه مدیرن فرهنگی باید شرایطی را برای آن ها به وجود بیاورند که به صورت رایگان از این ابزار بهره ببرند.

آخرین وضعیت درمانی مجری معروف

حال عمومی مجری تلویزیون که چند روزی است در بیمارستان بستری شده، رو به بهبود است.
سیدبشیر حسینی؛

کودکان کار به تلویزیون هم آمده اند

کارشناس سواد رسانه ای گفت: حضور کودکان در پیام‌های بازرگانی به این معنا جایگزین خیلی از زیبایی‌های غریزی و جسمی شده است و چون در کشور ما ملاحظاتی فرهنگی و مذهبی نسبت به خانم‌ها وجود دارد حضور کودکان بیشتر شده است.
فروتن:

جشنواره قصه‌گویی میل نسل جوان را به داستان تقویت می‌کند

مسعود فروتن گفت: کودکی خیلی از ما با قصه شنیدن عجین شده؛ اغلب ما عاشق این بودیم که در کودکی شب‌ها زمان خوابیدن برای ما قصه‌ای تعریف شود. بعد کم کم رادیو جایش را باز کرد و قصه پرداز ما شد. من دبستان که می‌رفتم، در بازگشت به خانه سعی می‌کردم سریع به تکالیفم رسیدگی کنم تا فرصت کافی برای گوش دادن به قصه‌های رادیو در ساعت هشت شب را داشته باشم.
پلیس «فوق لیسانسه‌ها»:

۱۲ سال برای حضور مقابل دوربین تلاش کردم

ربیعی گفت: ۱۲ سال برای حضور جلوی دوربین تلاش کردم؛ کار به جایی رسید که برای حضور در چند کار از من خواستند پول پرداخت کنم، اما من قبول نکردم. تا اینکه در سریال «لیسانسه‌ها» به کارگردانی سروش صحت بازی کردم