یادداشت؛

سهام عدالت را از چنگ طبقات ضعیف در نیاورید!

یکی از علل اصلی عدم دسترسی طبقات ضعیف و فقرا به وام و اعتبار، فقدان ضمانت (یا وثیقه) لازم برای بازپرداخت آن است و سهام عدالت می‌تواند به عنوان یک وثیقه بسیار مناسب برای فقرا در نظر گرفته شود و این روش بسیار مناسب‌تر از ایجاد امکان فروش مستقیم است.
۱۳۹۹ شنبه ۳ خرداد 08:46
یادداشت/محمد عبدالهی

تا 200 سال پیش استفاده از جنس خارجی در ایران حرام بود!

تعصب استفاده از کالای ایرانی و تن ندادن به وابستگی اقتصادی قرن ها سنت تخلف ناپذیر ملت ایران و حکام ایرانی بوده. تا صد سال پیش ما ایرانیها مردمی بودیم که جنس خارجی را حرام می دانستیم! ما حتی در برابر قند و شکر و گوجه می ایستادیم!
۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۵ ارديبهشت 13:30
منتخب مردم در مجلس یازدهم:

بایستی برای افزایش قدرت خرید و تامین رفاه کارگران اقدام اساسی شود/ کارگران ستون فقرات اقتصاد و تولید هستند

منتخب مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه کارگران در پیشانی جبهه تولید و صنعت قرار گرفته‌اند و چرخ اقتصاد را به گردش در می‌آورند، گفت: نظام بایستی برای افزایش قابل قبول قدرت خرید کارگران اقدام اساسی انجام دهد؛ چرا که یکی از الزامات اساسی در پیشبرد اهداف پیشرفت همه جانبه و قوی تر شدن کشور، تکریم کارگران و تامین رفاه آنها است.
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۱ ارديبهشت 10:12
یادداشت؛

سلبریتی هایی که باز هم از مردم عقب افتادند

ویروس کرونا که به یک بحران جهانی تبدیل شده، این روزها آزمون خوبی برای چهره های سرشناسی است که داعیه مردمی بودن دارند و مدام در بوق و کرنا می کنند که ما زبان مردم هستیم.
۱۳۹۹ سه شنبه ۹ ارديبهشت 11:23
یادداشت؛

اهمیت ماهواره‌های نظامی در تحقق امنیت کشورها

فناوری ماهواره کاربردهای گسترده ای در عملیات نظامی دارد زیرا همواره کسب اطلاعات بیشترین مزیت برای نیرو های نظامی می باشد.
۱۳۹۹ دوشنبه ۸ ارديبهشت 09:31
یادداشت/سعدالله زارعی نمایه

سپاهِ زمین و آسمان

سپاه همزمان با پرتاب موشک نور یک از به نتیجه رساندن پروژه موشک ماهواره‌بر نور دو در آینده نزدیک خبر داده است.
۱۳۹۹ جمعه ۵ ارديبهشت 22:57
یادداشت/

«شاد» کرونا زده و دانش آموزان چشم انتظار

حدود دوماه از ورود کرونا به کشور گذشته و این ویروس منحوس سایه شوم خود را بر سر دانش آموزان و دانشجویان همچنان گسترانیده است، بر همین اساس آموزش به عنوان دغدغه اصلی این روزهای کرونایی، فصل مشترک بسیاری از خانواده‌های ایرانی شده است.
۱۳۹۹ سه شنبه ۲ ارديبهشت 10:05
یادداشت/شریعتمداری

یک چشمت را ببند‌!

باید از کسانی که به عقده‌گشایی علیه مجلس یازدهم که هنوز تشکیل نشده است، مشغولند پرسید با تکیه بر کدام شایستگی برتر خود، علیه مجلس یازدهم شمشیر کشیده‌اید؟!
۱۳۹۹ يکشنبه ۳۱ فروردين 09:37
یادداشت/

چرا غرب در مواجهه با بحران کرونا ناکارآمد است؟

فردگرایی در غرب تاب آوری اجتماعی را پایین آورده است و توان مقابله با بحران نیز که نیاز مبرم به یک مشارکت اجتماعی دارد، به نازلترین حد خود میرسد.
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۵ فروردين 08:58
یادداشت/

آقای گبرلو دیگران هم حرف دارند

برنامه تحلیل و بررسی حواشی اخیر سریال "پایتخت" شب گذشته با اجرای محمود گبرلو به گونه ای برگزار شد که بیشتر به یک گپ و گفت دوستانه می مانست.
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۹ فروردين 11:04