شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:43 منتشر شده در مورخ: 1398/07/16 شناسه خبر: 1528238
وزش باد شدید، شمال سیستان و بلوچستان را فرا می گیرد
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از پنج شنبه وزش باد شدید شمال سیستان و بلوچستان را فرا خواهد گرفت که پیامد آن خیزش گردوخاک، اختلال در برخی محورهای مواصلاتی استان و کاهش دما خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی ملاشاهی در گفت و گو با عصرهامون، اظهار کرد: بر اساس آخرین الگوهای پیش یابی و مدل های جوی از روز شنبه با تقویت جریانات شمالی در استان، وزش باد شدید و گردوخاک پنج شهرستان شمالی استان را فرا می گیرد.

وی با بیان اینکه خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی، کاهش کیفیت هوا و کاهش 4 تا 6 درجه ای دما از پیامدهای این پدیده است، گفت: اختلال موقتی تردد در جاده های شمال استان نیز دور از انتظار نیست.


رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: توصیه می‌شود هموطنان به ویژه کودکان و بیماران قلبی، تنفسی، هنگام تردد در فضای باز نکات ایمنی را رعایت و در زمان رانندگی احتیاط کنند.

ملاشاهی در بخش دیگری به تضعیف فعالیت سامانه بارشی در استان اشاره  و عنوان کرد: با وجود تضعف سامانه، انتظار می رود امروز نیز در برخی نقاط نواحی مرکزی بارش های رگباری و پراکنده، همراه با رعد و برق و تندباد موقتی  روی دهد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1528238
ارسال نظر
نظرات