گروه : اقتصادی
چتر وارونه بیمه‌ها بر سر زوج های نابارور/ حسرت «فرزندآوری» روی دل اقشار متوسط و ضعیف ماند/ چرا ناباروری همچنان بیماری محسوب نمی‌شود؟
خودروسازان اعتماد مردم را برگردانند/ رئیس کمیسیون عمران مجلس: اکثر تصادفات جاده‌ای به کیفیت پایین خودروها ارتباط دارد/ قیمت خودروهای داخلی غیرواقعی است
دلایل۸۰درصد معترضان قطع یارانه قانع کننده نبود/ اعتراض 36 هزار نفر به حذف یارانه‌های خود
رئیس کل بانک مرکزی:

اختصاص 20 میلیارد دلار برای تامین کالا به رغم کاهش درآمد نفتی/ اکنون در شرایط ثبات نسبی قرار داریم

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی گفت: ظرف 7 ماه بیش از 20 میلیارد دلار تأمین کالای وارداتی داشته‌ایم و این در حالی است که صادرات نفتی کاهش یافته است.
زنگنه:

تلاش‌ها برای توقف توسعه نفت ایران شکست خورد / ادامه اکتشافات نفت و گاز در پهنه ایران

وزیر نفت گفت: اکتشافات نفت و گاز در پهنه ایران ادامه دارد و هر زمان اکتشافات جدید به نتیجه برسند، به عنوان اخبار خوش افزایش ذخایر قابل برداشت نفت و گاز کشور به اطلاع مردم خواهند رسید.
همتی در اینستاگرام خود:

هدف سیاست‌های پولی بانک مرکزی، ایجاد ثبات و کمک به رونق بخش غیرنفتی است

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد که با وضعیت سامانه نیما و پیشی گرفتن عرضه ارز نسبت به تقاضای آن و با همت صادرکنندگان و تمهیدات واردات به حول و قوه الهی از این دوره سخت نیز به سلامت عبور می کنیم.
سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ بودجه:

دلایل۸۰درصد معترضان قطع یارانه قانع کننده نبود/ اعتراض 36 هزار نفر به حذف یارانه‌های خود

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره ۱۴ بودجه با بیان اینکه تاکنون ۸۰ درصد اعتراضات به قطع یارانه نقدی قانع کننده نبوده است، از آمادگی برای حذف میلیونی یارانه بگیران غیرنیازمند خبر داد.
وزارت اقتصاد:

رفع تعهد ارزی از بازگشت ارز صادراتی بیشتر شد

وزارت اقتصاد در توضیح میزان بازگشت ارز صادراتی به کشور تاکید کرد، رفع تعهد ارزی به مفهوم الزام صادرکنندگان به بازگشت کل ارز حاصل از صادرات نبوده و بانک مرکزی مطابق مقررات، تعدیلاتی در این زمینه در نظر می‌گیرد.
در گفت و گو با دانا مطرح شد؛

خودروسازان اعتماد مردم را برگردانند/ رئیس کمیسیون عمران مجلس: اکثر تصادفات جاده‌ای به کیفیت پایین خودروها ارتباط دارد/ قیمت خودروهای داخلی غیرواقعی است

رضایی به وضعیت نابسمان بازار خودروهای داخلی اشاره کرد و گفت: در بازدیدی که در هفته گذشته از شرکت ایران خودرو داشتم یکی از مطالبات بنده از خودرورسازان این بود که مردم در حال حاضر به خودرو سازان بی اعتماد هستند و باید تلاش کرد تا بتوان اعتماد مردم را برگرداند.
سخنگوی صنعت برق:

دستورالعمل اجرایی استخراج بیت‌کوین در ایستگاه پایانی/ برق ماینرها قطع شد

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته 150 مگاوات برق ماینرها به دلیل استفاده از برق ارزان‌ برای استخراج رمز ارزها قطع شده است، گفت: وزارت صنعت و نیرو در حال تهیه دستورالعمل اجرایی برای استفاده ماینرها از برق هستند.
رییس سازمان چای کشور:

قیمت چای داخلی کاهش یافت/ پرداخت ۲۶۵ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران

رییس سازمان چای کشور از کاهش قیمت چای داخلی در مراکز عرضه سطح شهر خبر داد.
با ارسال پیامک حذف یارانه؛

یارانه مهرماه عده‌ای دیگر نیز حذف شد/ ۴۰۰ هزار نفر دیگر از دریافت یارانه محروم شدند

حذف یارانه ثروتمندان قرار است تا پایان سال ادامه داشته باشد و یارانه افراد پردرآمد حذف شود.

طرح تأمین مسکن کارگران نهایی شد

نماینده کارگران در شورای عالی کارگفت: ویرایش نهایی طرح تأمین مسکن کارگران در هفته گذشته انجام شده است و فکر می‌کنم در هفته آینده برای امضا اقدام خواهد شد.

FATF مهلت ایران را بیش از 4 ماه دیگر تمدید کرد

گروه ویژه اقدام مالی مشترک، مهلت ایران برای اجرای الزامات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را تا فوریه 2020 تمدید کرد.
ظرف ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده

احتمال رکود در اقتصاد جهان بسیار بالاست

اقتصاددان ارشد موسسه تحلیلی مودی گفت: احتمال رکود اقتصاد جهان در آینده نزدیک به طور آزاردهنده‌ای بالا رفته است و ممکن است سیاست‌گذاران دیگر قادر به معکوس کردن این روند نباشند.

آیا واردات تجاری تلفن‌همراه انحصاری است؟

تلاش متولیان برای جلوگیری از واردات تجاری گوشی تلفن همراه در قالب مسافری ، انتقاداتی را مبنی بر میدان ندادن به شرکتهای نوپا برای واردات ایجاد کرده اما آمار موجود این شائبه را رد می‌کند.

سقف اولیه افزایش حقوق کارگران برای سال ۹۹ تعیین شد+سند

میزان افزایش اولیه حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار در ضوابط مالی ناظر بر لایحه بودجه ۱۵ درصد تعیین شد.
دانا گزارش می‌دهد؛

دو گانه سوزی؛ درآمد فراموش شده حوزه نفتی کشور/ دود اغفال از درآمد 3.1 میلارد دلاری به چشم چه کسانی می‌رود؟

بر اساس گزارشی در سال 95 خاورمیانه بیشترین ذخایر گاز را در خود جای داده است که بالاترین آن در این منطقه مربوط به ایران است و پس از آن اروپا و اوراسیا قرار دارند. کمترین ذخایر اثبات شده گاز نیز متعلق به منطقة آمریکای مرکزی و جنوبی است.