گروه : سیاسی
مجلس در حوزه نظارتی ضعیف عمل کرده است/ سینه چاکان دولت جایگاه نظارتی مجلس را متزلزل کردند/ مجلس کارخانه چاپ قانون شده است
افکارعمومی پس از دستگیری روح الله زم به دنبال چیست؟/ وقتی تن ضدانقلاب از افشاگری درباره ماجرای آمدنیوز به لرزه در می‌آید
چه کسی زم را به ایران هدایت کرد؟
عضو هئیت علمی دانشگاه تهران:

مردم به ادامه برجام و مذاکره با امریکا اعتماد ندارند/ مذاکره با شیطان ما را در مسیر عقب‌نشینی قرار می‌دهد

عضو هئیت علمی دانشگاه تهران گفت: براساس نظرسنجی موسسه گالوپ سطح رضایت‌مندی و اعتماد مردم ایران به برجام از ۷۵درصد به زیر ۴۰درصد رسیده است و در این شرایط امریکایی‌ها با روحانی مذاکره نخواهند کرد.
سرلشکر سلامی:

دستگیری سرشبکه آمدنیوز موجب غافلگیری سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه شد

فرمانده کل سپاه در پیامی با قدردانی از ابراز محبت آحاد مردم، مسئولین نظام، علماء و فرماندهان پس از دستگیری سرشبکه کانال معاند آمدنیوز، این اقدام اطلاعاتی را موجب خاموش شدن یکی از کور سوهای جنگ روانی دشمن در ناامن سازی ذهنی و ناامیدی در بین مردم برشمرد.
روحانی در پیامی به رئیس جمهور و نخست وزیر عراق:

از مسئولانی که با تأمین امنیت زائرین، از هیچ کوششی دریغ نکردند، تشکر می‌کنم/ این همایش جهانی نشان‌گر همبستگی، اتحاد و نزدیکی صمیمانه بین مردم ایران و عراق است

رئیس جمهور در پیامی از رئیس جمهور و نخست وزیر عراق، از تلاش همه مردم، مسئولان، علما و به‌ویژه مقام مرجعیت برای تامین امنیت کامل و میهمان‌نوازی از زائرین اربعین حسینی قدردانی کرد.
عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با دانا:

مصوبه مجلس برای حذف تنوع مدارس دارای ابهام است/ مغایرت این مصوبه با مراجع بالادستی

علیرضا سلیمی گفت: مصوبه حذف تنوع مدارس ابهام دارد و رویکرد نظام و سیستم آموزشی کشور حذف مدارس نمونه و سمپاد نیست.
سردار پاکپور:

خدمت به ملت انقلابی ایران و مردم مسلمان و آزاده جهان را وظیفه خود می‌دانیم

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اینکه در هر رخدادی نیروی زمینی سپاه جز اولین واحدهای پشتیبانی کننده در صحنه حاضر است؛ اظهار داشت: خدمت رسانی به ملت مسلمان و انقلابی ایران و مردم مسلمان و آزاده جهان را وظیفه خود می دانیم.
دبیر شورای عالی امنیت ملی عنوان کرد:

اربعین نشان‌دهنده امنیت بالای ایران/خط خون به خط محبت تبدیل شد

دبیر شورای عالی امنیت ملی، عبور زائران اربعین بدون هیچ حادثه ای را نشان‌دهنده امنیت بالا در ایران دانست که هیچ‌کس نمی‌تواند به این کشور گزند امنیتی وارد کند.
خطیب نماز جمعه تهران :

اربعین اسم رمز شیعه برای سازماندهی در تحولات بزرگ تاریخ است/ اقدام اخیر اطلاعات سپاه تکمیل شود

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه گنجینه الهی و آسمانی اربعین در آستانه گام دوم انقلاب رونمایی شد، گفت: امروز اربعین اسم رمز شیعه برای سازماندهی در آستانه تحولات بزرگ تاریخ تبدیل شده است.
وزیر کشور در جلسه ستاد اربعین در مهران:

تردد سه و نیم میلیون زائر به عراق/ افزایش یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری زائران نسبت به سال گذشته

وزیر کشور گفت: جمعیت زوار یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر نسبت به سال گذشته افزایش داشته است اما خوشبختانه شاهد رفع برخی مشکلات ترافیکی و سهولت در تردد زوار هستیم و باید تلاش شود مشکلات دیگر نیز مرتفع شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

مجلس کلیات لایحه نظام رسانه‌ای را به دلیل عیوب فراوان رد کرد/ 4 دولت نتوانستند لایحه‌ای جامع بدهند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه این کمیسیون کلیات لایحه نظام رسانه‌ای را به دلیل ایراد زیاد رد کرد گفت: متاسفانه 4 دولت نتوانستند لایحه‌ای جامع و مانع با سبک و سیاق علمی و منطقی به پارلمان بدهند.
در پی دستگیری ادمین کانال ضد انقلاب آمدنیوز صورت گرفت؛

قدردانی رئیس دفتر ‌رئیس جمهور از سپاه به خاطر بازداشت «زم»/‌ اقتدار امنیتی ایران را به دنیا نشان دادید

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به دستگیری سرشبکه آمدنیوز از سوی سازمان اطلاعات سپاه گفت: دستگیری «روح‌الله زم» سرشبکه کانال معاند آمدنیوز نشانه اقتدار امنیتی جمهوری اسلامی ایران است.
ماجرای تضمین برجام چیست؟

سندی که ادعای ظریف را تکذیب می‌کند/عراقچی:«امضای کری سندمحکم است»

رئیس دستگاه دیپلماسی درحالی مدعی شد، وی و عراقچی مطلبی پیرامون تضمین امضا «کری» بیان نکرده بودند که معاون وی در سال ۹۴ به این موضوع اشاره کرده بود.
وزیر خارجه فرانسه:

آمریکا برای کاهش تنش، تحریم‌های ایران را لغو کند

وزیر خارجه فرانسه در نشست خبری مشترک با همتای عراقی خود تاکید کرد که کاهش تنش بین واشنگتن و تهران، ایران را به توافق هسته‌ای باز خواهد گرداند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

رئیس جمهور به جای طرح رفراندوم پاسخگوی انحراف 68 درصدی از بودجه باشد/ روحانی به دنبال تغییر ریل افکار عمومی

نماینده محلات در مجلس با بیان اینکه «روحانی» با طرح مباحث انحرافی به دنبال تغییر ریل افکار عمومی است گفت: رئیس جمهور به جای رفراندوم پاسخگوی انحراف 68 درصدی از بودجه، افزایش بیکاری، کاهش تورم و بحران مسکن باشد.
روایت ادمین "آمدنیوز" از لحظه‌ای که کانال در اختیار سپاه قرار گرفت

ترس در جان ضد انقلاب بعد از دستگیری زم/ شیرین نجفی: آنقدر ترسیدم که تمام خط ارتباطی‌ام با دوستانم را خاموش کردم/ در این چند روز کارم فقط گریه و زاری شده + فیلم

ادمین "آمدنیوز" در یک تماس تصویری از لحظه‌ای گفت که این کانال در اختیار سپاه قرار گرفت.
یک نماینده مجلس عنوان کرد؛

سرشاخه‌های آمدنیوز در کشور شناسایی و محاکمه می شوند

نماینده مردم دشت‌آزادگان در مجلس گفت: سرشاخه‌های آمدنیوز در داخل و خارج کشور بدانند از نیروهای امنیتی در امان نخواهند بود و دستگاه‌های امنیتی آنها را شناسایی می کند.